Dzień Kobiet na Ludowo

  W niedzielne popołudnie 10 lutego w remizie OSP w Starym Bidaczowie mieszkańcy gminy Biłgoraj świętowali Dzień Kobiet. Na tę uroczystość mieszkanki gminy zaprosili wójt gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i mieszkańcy Bidaczowa.

Święto pań przypadające zwyczajowo 8 marca zostało zorganizowane nieco wcześniej. 

W uroczystościach wzięły udział wszystkie gminne zespoły, mieszkańcy Bidaczowa i okolic oraz zaproszeni goście. Spotkanie poprowadził Jerzy Odrzywolski, instruktor GOK w Biłgoraju. 

Występy sceniczne rozpoczęli najmłodsi mieszkańcy Bidaczowa, czyli uczniowie miejscowej szkoły. Były życzenia, tańce oraz pełna humoru scenka teatralna. Występ dzieci został owacyjnie przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Następnie na scenę wkroczyli  panowie, którzy dla swoich koleżanek z zespołów i przybyłych pań przygotowali nie tylko muzyczne niespodzianki. Na zakończenie części artystycznej panowie ze wszystkich gminnych zespołów zaśpiewali jedną piosenkę oraz wspólnie odśpiewali gromkie 100 lat. 

Życzenia paniom składał wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. Życzył paniom, aby były doceniane każdego dnia w roku, aby ich święto było codziennie. Wszystkie kobiety – te małe i te duże – zostały obdarowane przez wójta kwiatami i słodyczami oraz upominkami.

Joanna Ostasz, asystent poseł Agaty Borowiec, przeczytała list od Krzysztofa Jurgiela skierowany do pań. – Życzę, aby we wszystkich podejmowanych aktywnościach, znajdowały Panie radość, satysfakcję i poczucie samorealizacji. Wiele polskich kobiet doskonale łączy swoje umiejętności i aspiracje z jakże piękną rolą żony, matki i babci. Proszę przyjąć życzenia, aby odpowiedzią na te starania był zawsze obecny szacunek i miłość najbliższych. Wasza obecność jest nieoceniona dla szczęścia rodzin i harmonii wspólnego życia zwłaszcza na wsi. Za to wszystko należy się ogromna wdzięczność. Szczególne podziękowania pragnę złożyć paniom zaangażowanym w pielęgnowanie tradycji ludowej i przekazywanie jej z pokolenia na pokolenie. Doceniam ten trud, który jest ważnym składnikiem naszej tożsamości zarówno w wymiarze lokalnym, jak i regionalnym – napisał Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Wyraził nadzieję, że ten dzień będzie wyjątkową okazją do integracji lokalnej społeczności i dobrej zabawy.

Następnie gościnni gospodarze zaprosili wszystkich uczestników spotkania na pyszny poczęstunek i zabawę taneczną.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.