- Reklama -

- Reklama -

Dzień jesiennego liścia

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego już po raz piętnasty organizuje akcję charytatywną Dzień Jesiennego Liścia. Odbędzie się 5 listopada br. To wyjątkowa, na skalę ogólnopolską uroczystość, która jednoczy społeczność szkolną i lokalną. Angażuje uczniów, rodziców, nauczycieli w przygotowanie kiermaszu rozmaitości (domowe ciasta i przetwory, rękodzieło artystyczne), sklepiku „Pod złotą rybką”, aukcji przedmiotów ofiarowanych na tę okazję oraz występów artystycznych.
Każdy taki Dzień Jesiennego Liścia to konkretne wsparcie dla ciężko chorych i potrzebujących dzieci. Do tej pory udało się zebrać na ten cel 351 102,63 zł.
W tym roku społeczność szkoły chce pomóc małemu Jasiowi Smiglewskiemu, który urodził się ze szczątkowym śladem gałek ocznych. Jest niewidomy. Istnieje jednak szansa na odbudowanie oczu, lecz wymaga to kilku operacji i dodatkowych wszczepów. Niestety, takie zabiegi medyczne nie są refundowane przez NFZ. Całkowity koszt leczenia to 75 tys. zł. Rodzice chłopca są w bardzo trudnej sytuacji materialnej i nie stać ich na tak drogie zabiegi medyczne dla synka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.