- Reklama -

Dzień Godności z Niepełnosprawnością

W środę, 11 maja, w powiecie biłgorajskim obchodzić będziemy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorem jest Zespół Szkolno – Rewalidacyjny w Biłgoraju. W spotkaniu weźmie udział ok. 280 osób.

 

Program obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną:

– godz. 8.30 – 9 – zbiórka uczestników przemarszu na placu Urzędu Miasta w Biłgoraju, powitanie gości;

– godz. 9 – 10 – przemarsz ulicą Kościuszki na plac Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju (odległość ok. 2 km, ok. 40 min.);

- Reklama -

– godz. 10 – uroczyste otwarcie imprezy na placu MSZ w Biłgoraju (lub na sali sportowej w zależności od pogody);

– godz. 10.30 – tematyczny piknik integracyjny, gry i zabawy poprowadzą profesjonalni animatorzy zabaw. W trakcie: nauka przewodniego tańca imprezy, indywidualne stanowiska przez większą część imprezy, gry i zabawy zespołowe, konkursy zespołowe i indywidualne uczestników z placówek: Zespół Szkolno – Rewalidacyjny w Biłgoraju, Warsztat Terapii Zajęciowej w Biłgoraju, Warsztat Terapii Zajęciowej w Biszczy, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Józefowie, Dom Pomocy Społecznej w Teodorówce, Dom Pomocy Społecznej w Teodorówce Filia w Długim Kącie, Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych w Biłgoraju, Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju, „Bambini” Żłobek i Przedszkole Integracyjne w Biłgoraju, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnogrodzie.

Atrakcje towarzyszące w czasie imprezy: Kącik dla maluchów – suchy basen, piłki itp., dmuchana zjeżdżalnia – Spider-Man, kawiarenka z ciastem i kawą.

Zakończenie spotkania przewidziano na godz. 13.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.