- Reklama -

Dzień Dziecka w Nadrzeczu

 

- Reklama -

W Domu Służebnym Polskiej Sztuce Słowa, Muzyki i Obrazu w Nadrzeczu jak co roku odbył się Integracyjny Dzień Dziecka. Atrakcji nie brakowało.

 

 Fundacja Kresy 2000 po raz kolejny zorganizowała "Integracyjny Dzień Dziecka" w Nadrzeczu. Atrakcji nie brakowało. Impreza odbyła się 4 czerwca br.

Dzień Dziecka rozpoczęła sztuka "Czerwony Kapturek" inspirowana baśnią braci Grimm. Był to spektakl jednoosobowy w reżyserii i wykonaniu lalkarza Henryka Hryniewickiego z Teatru "Maska" w Rzeszowie.

Kolejną atrakcją był spektakl "Wróbelka Elemelka lekcja ptasiego niewielka" – Lubelskiego Teatru Enigmatic. Zobaczyć można było również bajkę grupy aktorów amatorów z Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem Agnieszki Neuman-Lipińskiej w Biłgoraju pt. "Trzy w jednym". Zagrana została ona po raz pierwszy w aranżacji plenerowej do projektu Fundacji Pomocy Dzieciom "Krzyk" – Bezpieczni on-line z programu FIO.

Dodatkowo w programie były m.in. gry i zabawy sprawnościowe, zagadki i konkursy, zabawki z balonów, nietypowe zawody sportowe, zabawy z chustą typu KLANZA, sztuczki magiczne. W organizację imprezy zaangażowali są wolontariusze z "Klubu Wolontariusza"  działającego przy  Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju pod kierunkiem Agnieszki Neuman-Lipińskiej oraz Fundacji Pomocy Dzieciom "Krzyk".

Sponsorami byli: Ambra, Model oraz piekarnie: Zakład Młynarsko-Piekarniczy – Józef Bryła, PPH Mars – Józef Borowiec, Piekarnia Zenon Kotowski. Zadanie zostało dofinansowane przez Burmistrza Miasta Biłgoraj.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.