- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dzieło Nowego Tysiąclecia

- Reklama -

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju włączyli się w ogólnopolskie obchody XVI Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. 6 października prowadzili na ulicach miasta kwestę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wolontariusze zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości.

Szkoła już po raz dziesiąty przyłączyła się do kwesty i jak podkreśla Joanna Ferens, koordynator biłgorajskiej zbiórki, jest to dzieło, które poprzez pomoc drugiemu człowiekowi uczy solidarności i odpowiedzialności. – Uważam, że jest to inicjatywa, która doskonale wpisuje się w proces wychowawczy naszej placówki, gdyż jako szkoła im. Papieża Jana Pawła II staramy się wdrażać w życie nauczanie naszego patrona. Idąc za przykładem niesienia pomocy potrzebującym, chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” i włączyć się w to piękne dzieło. Stypendia, które są fundowane z zebranych podczas tej zbiórki środków, są przeznaczone dla młodzieży zdolnej, ale pochodzącej z ubogich, borykających się z problemami finansowymi rodzin – mówi Joanna Ferens.

urząd MArszałkowski projekt

Idea fundacji narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r., a jako organizacja została założona w 2000 r. Jej działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża Polaka oraz wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Fundacja działa już od 16 lat. Z jej pomocy skorzystało 2500 młodych ludzi, nazywanych  „Żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II. Program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” obejmuje uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów. Fundacja towarzyszy stypendystom nie tylko w formie pomocy materialnej, ale również przez formację.

 

Joanna Ferens

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.