- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

– Działacze z Biłgoraja odezwali się jako pierwsi – mówi nowy trener Łady

Błyskawicznie zareagowali działacze Łady 1945 Biłgoraj, po tym jak trener Paweł Babiarz zdecydował, że opuszcza zespół. Nowym szkoleniowcem piłkarzy Łady został Marcin Zając, który jeszcze kilka tygodni temu prowadził ligowego rywala biało-niebieskich, Lubliniankę Lublin: - Klub z Biłgoraja jest jedną z wiodących drużyn w tej lidze i moim zdaniem jest to miejsce gdzie można budować fajną piłkę nożną - mówi nam nowy trener Łady.

- Reklama -

Szybko to wszystko poszło. Jeszcze przed chwilą na ławce Lublinianki, teraz niebieski dres z napisem: Łada.

Można powiedzieć, że bardzo szybko. Bardzo szybko skontaktowała się ze mną Łada Biłgoraj i równie szybko doszliśmy do porozumienia. Taka jest praca trenera i trzeba się liczyć ze zmianami w każdej chwili. Działacze Łady byli bardzo konkretni, więc nie trwało to wszystko długo.

urząd MArszałkowski projekt

Lublinianka bardzo dobrze grała na wiosnę w IV lidze. Właściwie dlaczego został pan zwolniony?

Może nie zwolniony, natomiast umowa nie została po prostu przedłużona. Była ważna do końca sezonu i dowiedziałem się, że się rozstajemy. Taka decyzja została podjęta przez zarząd Lublinianki i tyle. Pozostało mi to tylko uszanować i podziękować, bo nie miałem na to wpływu. Czy byłem zaskoczony? Tak, nie ukrywam tego. Na wiosnę Lublinianka była drugą najlepiej punktującą drużyną w IV lidze. Zaskoczenie lekkie było, ale na pewno żadne pozasportowe aspekty nie miały wpływu na to rozstanie.

I odezwała się tylko Łada Biłgoraj?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Nie, nie tylko. Był też kontakt z innych klubów, natomiast Łada była najbardziej konkretna. Działacze z Biłgoraja odezwali się jako pierwsi i ten projekt po prostu mnie przekonał.

Czym? Czym przekonali pana działacze z Biłgoraja?

Długo przekonywać mnie nie musieli. Łada w IV lidze to bardzo solidna firma, choć to był jej pierwszy sezon po awansie. Klub z Biłgoraja jest jedną z wiodących drużyn, dysponuje dobrym potencjałem ludzkim i moim zdaniem jest to miejsce gdzie można budować fajną piłkę nożną.

Tak szczerze to kojarzy pan w ogóle jak ta Łada grała w tym sezonie?

Oczywiście, że tak. Przecież nawet przygotowując się do meczu z Ładą, musiałem dokładnie przeanalizować ten zespół, jego skład i jego grę. To nie będzie dla mnie żadne zaskoczenie. Natomiast wiadomo, że jako trener muszę poznać ludzi, muszę poznać klub i musimy poukładać naszą współpracę. Oglądanie z boku, a poznanie z bliska i od środka to zupełnie co innego.

Czwarte miejsce na koniec sezonu to chyba świetny wynik beniaminka?

Absolutnie tak. Jako beniaminek i tuż za podium? Jako beniaminek i jeden z najlepszych zespołów w IV lidze? Za to słowa uznania. Nic tylko pogratulować zawodnikom, klubowi i trenerowi, który osiągnął ten sukces. Bo jest to sukces.

Tylko widzi pan, w Biłgoraju też jest takie tajemnicze odejście trenera. Coś takiego jak w Lubliniance.

(…)

Jaka będzie Łada Biłgoraj trenera Marcina Zająca? Kto opuszcza zespół, a kogo szkoleniowiec chce zatrzymać? Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy i najważniejsze – jaki cel ma Łada na nowy sezon w IV lidze? Zapytaliśmy.

Długa rozmowa z nowym trenerem Łady 1945 Biłgoraj w  najnowszym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

 

foto: Lublinianka Lublin

- Reklama -

4 Komentarze
 1. - mówi

  W Lublinie go zwolnili za dobre wyniki?, nie wieżę. Pewnie następny co przywiezie paru swoich kumpli piłkarzy
  z Lublina, wydoi kasę z Łady i z powrotem do Lublina ucieknie?

 2. Miro mówi

  Powodzenia Trenerze!

 3. Anonim mówi mówi

  Spytajcie się lepiej dorosza czy uważa że grał za dobrą grę czy za to że ogarnął prace swojemu rudemu pupilkowi za którym zaraz spierdoli

 4. Kibic mówi

  Bardzo pięknie powiedziane , „jest potencjał „ panie Trenerze witamy Pana w naszych barwach ‚ życzymy Ładzie jak najlepszych wyników , i prosimy niech Pan nie ulegnie jednemu temu co pozostał po rudym , czyli Doroszowi, bo to taki smród w naszym klubie i jak nie będzie chciał grać pod Pana trenerstwem , to niech spiwed… do Tomasovi , on już drużynę rozpiepszyl , wywalając z Niemicem i Burym , trenera Czarnego !! Dori, ja na twoim miejscu sam bym opuścił barwy biało – niebieskie !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.