- Reklama -

- Reklama -

„Dzięki nakrętce otwierasz serce”

 

Pod takim hasłem rodzice Oli Błońskiej w marcu ubiegłego roku rozpoczęli zbiórkę plastikowych nakrętek. Od wielu już lat rodzice dziewczynki zbierają fundusze, aby zapewnić dziecku systematyczną i kompleksową rehabilitację. A wszystko po to, aby pomóc Oli powrócić do zdrowia. Ola, która urodziła się za wcześnie, dodatkowo obciążona zespołem genetycznym, od urodzenia walczy o swój powrót do zdrowia, poddając się dzielnie codziennym ćwiczeniom. Dzięki temu dziewczynka, która do tej pory była dzieckiem siedzącym, obecnie stawia swoje pierwsze samodzielne kroki!

– Zbiórkę plastikowych nakrętek rozpoczęliśmy po to, aby móc wyjechać na turnus do centrum rehabilitacji w Warszawie. Takie dwutygodniowe turnusy są bardzo drogie, ponieważ ich cena wraz z zakwaterowaniem to koszt ok. 7 tys. zł. Środki pieniężne, które Ola zgromadzi z corocznych rozliczeń podatkowych 1% z roku na rok maleją, a koszty rehabilitacji rosną. Systematyczność w rehabilitacji jest bardzo ważna, aby móc osiągnąć sprawność fizyczną – martwią się rodzice Oli. W akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Oli zaangażowało się bardzo wiele osób i instytucji. Szczególnie szkoły podstawowe i przedszkola. Także wiele miejsc takich jak sklepy, bary, lokale weselne, restauracje itp. Wiele osób prywatnie zgłosiło się z propozycją, że będą zbierać nakrętki bądź organizować zbiórki nakrętek u siebie w miejscowości.

- Reklama -

– Pomimo że obecnie mieszkamy w woj. podkarpackim, to właśnie powiat biłgorajski był najbardziej zaangażowany w tę akcję. Dzięki uprzejmości redaktorów NOWej Gazety Biłgorajskiej za pośrednictwem gazety pragniemy szczególnie podziękować dzieciom i młodzieży ze szkół oraz pracownikom PGK w Biłgoraju, którzy pomimo obowiązków w pracy odkładali dla nas nakrętki. Chcemy szczególnie podziękować Albertowi Sprysakowi, który rozpowszechnił zbiórkę nakrętek właśnie w Biłgoraju i zorganizował zbiórkę w bardzo wielu miejscach powiatu biłgorajskiego, a także Wojtkowi Fusowi  ze Stowarzyszenia na rzecz Bukowiny za szczególne zaangażowanie w zbiórkę w gminach Biszcza, Tarnogród i Obsza. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli nawet malutką cegiełkę do naszej akcji pomocy Oli – cieszą się rodzice.

W ciągu roku udało się zebrać 3 tony nakrętek. Firma, która kupiła nakrętki, wpłaciła na konto Oli w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" kwotę ok. 4 tys. zł. Dzięki temu Ola ma już zaplanowany wyjazd na turnus w maju br. Pozostały koszt turnusu rodzice pokryją ze środków zebranych z rozliczeń podatkowych 1% za ubiegły rok. "Dlatego bardzo prosimy również o przekazanie 1% podatku na rehabilitację naszej Oli. Trudno słowami opisać sytuację jak serce raduje się, gdy widzi, jak dziecko po tak ciężkiej pracy, jakimi są ćwiczenia, stawia samodzielne kroki, potrafi zakomunikować swoje potrzeby i dać rodzicom upragnionego buziaka"

Możecie Państwo przekazać 1% podatku, wpisując w rozliczeniu podatkowym PIT numer KRS: 0000037904 oraz wpisując w rubryce Informacje uzupełniające Cel szczegółowy: 4869 Błońska Aleksandra Barbara.

– Pragniemy podziękować z góry za każdą złotówkę przekazaną na rzecz naszej córeczki. Każdy grosik jest dla nas bardzo ważny. W ubiegłym roku wpłaty z 1 procenta podatku wahały się w granicach 0,30 zł do 50 zł. I tylko dzięki takim kwotom, zbierając grosik do grosika, uzbierała się pula, dzięki której Ola odbyła turnus w grudniu ubiegłego roku – mówią rodzice Oli.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.