kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Dyskutowali o bezpieczeństwie

- Reklama -

Przybyłych na debatę powiat wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk.  W debacie udział wzięli: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz, Komendant Komisariatu Policji w Józefowie podkom. Adam Grzyb oraz dzielnicowy gminy Tereszpol st. asp. Wojciech Oleszczak. Obecni byli również mieszkańcy gminy.

Tematem przewodnim debaty były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w gminie Tereszpol. Zagadnienie to szczegółowo omówił Komendant Komisariatu w Józefowie podkom. Adam Grzyb. Wyjaśnił, że teren gminy Tereszpol od 2011 roku podlega pod obszar działania Komisariatu Policji w Józefowie, w którym służba pełniona jest całodobowo. Od Komisariatu Policji w Józefowie do Urzędu Gminy drogami publicznymi jest 18 km. Natomiast odległość do granicy administracyjnej tej gminy wynosi 6 km. Z Biłgoraja do Tereszpola jest 12 km. Usytuowanie gminy pozwalana na szybki dojazd zarówno z Józefowa jak i z Biłgoraja.

urząd MArszałkowski projekt

Komendant Komisariatu Policji w Józefowie podkom. Adam Grzyb omówił m.in. średni czas reakcji policji na zdarzenie na terenie gminy. Przytoczył, że istnieje duża wykrywalność przestępstw. W 2016 roku wyniosła ona ponad 95%.

Zgromadzeni na debacie mogli również bliżej zapoznać się z miejscowym dzielnicowym. Jest nim st. asp. Wojciech Oleszczak (tel. 84 686 83 42, tel. kom. 734 402 465). Rejon pracy dzielnicowego to: Bukownica, Lipowiec, Panasówka, Tereszpol-Kukiełki, Tereszpol-Zaorenda (ulice: Długa, Szkolna, Leśna, Kolejowa, Piaskowa, Kościelna), Tereszpol-Zygmunty. Gmina Tereszpol od zawsze obsługiwana była przez jednego dzielnicowego. Wykonuje on zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w tym rejonie. Mieszkańcy gminy Tereszpol mają możliwość osobistego kontaktu z dzielnicowym podczas wykonywania przez niego służby obchodowej, dzwoniąc na służbowy telefon komórkowy bądź poprzez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju lub Komisariat Policji w Józefowie.

Mundurowi omówili również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Aplikacja "Moja Komenda" pomoże w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. "Moja Komenda" dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Natomiast Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapy zagrożeń powinny służyć wymianie informacji między mieszkańcami danej społeczności z policją. Informacje zaznaczone na mapie mają za zadanie rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie również społecznościom lokalnym skali i rodzaj zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Nie jest to narzędzie interwencyjne. Jeśli ktoś się spodziewa, że kliknie w dane miejsce, zgłosi problem i natychmiast pojawi się tam policja, jest w błędzie. W nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Problemy można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej: https://mapy.geoportal.gov.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.