- Reklama -

- Reklama -

Dyskusja o Piaskach

Przewodniczący Rady Osiedla Piaski Janusz Mazurek przedstawił sprawozdanie za ubiegły rok działalności rady. Przypomniał, że w 2015 roku Rada Osiedla odbyła 9 zebrań, na których omawiano bieżące sprawy. Przewodniczący wymienił szereg zadań i inicjatyw, jakie podejmowała Rada. Zaliczyć do nich należy dbałość o systematyczne oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych czy zakup huśtawki i zjeżdżalni na plac zabaw. Rada wraz z Antonim Kucharskim czyniła starania u prezesa PKS o cofnięcie płotu znajdującego się na skrzyżowaniu ulicy Cichej i Maczka w celu zapewnienia większej widoczności, a co za tym idzie poprawy bezpieczeństwa. Miejska Służba Drogowa ułożyła kostkę brukową na boisku do gry w koszykówkę, znajdującym się na placu zabaw przy ul. Okulickiego. Przewodniczący poinformował, że Antonii Kucharski złożył interpelacją w Urzędzie Miasta w sprawie zamontowania pasów zwalniających na skrzyżowaniu ul. Cichej i Maczka. Zadanie ma być realizowane w maju br. W minionym roku rada wydała również pięć pozytywnych opinii w sprawie sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach znajdujących się na terenie osiedla.

- Reklama -

Rada Osiedla Piaski wspólnie z Radą Osiedla Ogrody zorganizowała 20 września 2015 roku festyn sportowo-rekreacyjny połączony z amatorskim charytatywnym biegiem na dystansie 6 km.  Zebrane środki w wysokości ponad 7 ty zł zostały przeznaczone na leczenie małej mieszkanki osiedla Ogrody. Głównymi organizatorami imprezy byli: przewodniczący Osiedla Ogrody Bogdan Buczkowski oraz radny Rady Miasta Antoni Kucharski.

Rada Osiedla zgłaszała również wnioski do budżetu miasta. Dotyczyły one budowy chodnika wspólnie ze Starostwem Powiatowym przy ul. Batalionów Chłopskich i Różnówka Stawy, naprawy drogi wewnętrznej przy ul. Prusa, wykonanie projektu dokumentacji technicznej ul. Kresowej, Piskora i Różnówka Stawy, doposażenie placów zabaw przy ul. Gessinga i Okulickiego, odwodnienie ul. Słowackiego oraz zainstalowanie słupów oświetleniowych przy ul. Różnówka Stawy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.