Automax

Dyrektorzy bez zmian

Dyrektorzy obydwu szkół nadal będą pełnić swoje obowiązki. Maria Szkoda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Obszańskiej i Grażyna Kołtało, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zamchu, zachowają stanowiska dyrektorskie przez okres 2 lat szkolnych, tj. do 31 sierpnia 2019 roku. Natomiast na jeden rok przedłużony został okres powierzenia stanowiska dyrektor szkoły w Babicach. 
Aby organ prowadzący powierzył dyrektorowi kolejną kadencję bez konkursu, powinien on wypełniać swoje obowiązki należycie, nie musi mieć specjalnych wyróżnień czy osiągnięć. Decyzja tak naprawdę zależy od organu prowadzącego i kuratora oświaty, który może wnieść zastrzeżenia. Powierzenie stanowiska na kolejne okresy 5-letnie lub krótsze zależy od organu prowadzącego. Ustawa o systemie oświaty w art. 36 ust. 8 stanowi, iż stanowisko dyrektora powierza się na lat 5, przy czym przewiduje się możliwość powierzenia tej funkcji na okres krótszy (jednak nie krótszy od 1 roku), jeżeli jest to uzasadnione w danym przypadku. 
Dyrektorzy wszystkich szkół oraz gimnazjum w Obszy otrzymali także dodatek motywacyjny w wysokości 7 procent wynagrodzenia zasadniczego. Dodatek motywacyjny przyznano na okres od września 2017 do końca lutego 2018 roku. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.