- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dwóch kierowców zatrzymanych

W czwartkowy wieczór w Zamościu dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych za kierowanie tym samym samochodem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo jeden z nich doprowadził do zderzenia z barierkami i latarnią.

4 lutego doszło do kolizji na ulicy Partyzantów w Zwierzyńcu. O zdarzeniu policjantów powiadomili mieszkańcy miasta, którzy spacerując tamtędy, widzieli, jak kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w uliczną latarnię. Następnie, cofając, uszkodził barierki oddzielające chodnik od jezdni.

Samochodem podróżowali trzej mężczyźni w wieku 19, 25 i 26 lat. Mundurowi wstępnie ustalili, że mercedesem kierował 25-latek z gminy Zwierzyniec.

- Reklama -

– W czasie zatrzymania w organizmie miał prawie promil, badanie retrospektywne wykaże wysokość stężenia alkoholu w jego organizmie podczas kolizji. Po zdarzeniu za kierownicę mercedesa usiadł 26-latek z Biłgoraja i odjechał, parkując samochód na jednym ze zwierzynieckich parkingów – informuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowa zamojskiej policji. – Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu – dodaje.

Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźni staną przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obowiązek świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

WM

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.