Dwie porażki w ciągu tygodnia

Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj w minionym tygodniu rozegrali dwa mecze. Oba spotkania w Biłgoraju odbyły się bez udziału publiczności.

W środę Łada zagrała w półfinale Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN. Od początku spotkanie było bardzo ciekawe. Obie drużyny od pierwszego gwizdka sędziego walczyły i szukały okazji do strzelenia bramki. W pierwszej połowie dwukrotnie na prowadzeniu była Tomasowia 1:0 i 2:1, ale gospodarze odrabiali straty. Obie bramki dla Łady strzelił Patryk Dorosz. Najpierw wykorzystał błąd bramkarza Tomasovii i strzelił bramkę z około 50 metrów. Następnie wykorzystał złe podanie obrońcy do bramkarza i w sytuacji sam na sam strzelił na 2:2. Po przerwie mecz się wyrównał, niestety w 75. minucie piłkarze Łady popełnili błąd, z którego skorzystał Przemysław Orzechowski. W drugiej połowie szansę na wyrównanie miał jeszcze Dawid Konopka. Niestety, nie udało mu się zdobyć bramki. Za to zdobyła ją Unia i mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem gości. W finale Hetman Zamość zagra z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

Początek niedzielnego spotkania nie wskazywał na to, by biłgorajski zespół miał ponieść porażkę. Łada prowadziła grę i miała optyczną przewagę, ponadto swojej szansy na bramkę nie wykorzystał Mirosław Bielak. Całe zło rozpoczęło się w 29. minucie meczu, kiedy to były zawodnik Łady Piotr Fulara zdobył bramkę po krótko rozegranym rzucie wolnym pośrednim. Dziesięć minut później drugą bramkę z najbliższej odległości zdobył  Mariusz Podgórski. Gospodarze nie mogli  znaleźć recepty na poprawnie broniącą się drużynę gospodarzy. W ostatniej minucie Ładę w sytuacji sam na sam dobił Dominik Karaszewski. Kolejny mecz ligowy Łada zagra na wyjeździe z piątą w tabeli Tomasovią Tomaszów Lubelski.