- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dwie druhny w szeregach OSP Gminy Księżpol

W listopadzie i grudniu bieżącego roku szkolenie podstawowe dla strażaków ochotników ukończyły dwie druhny z gminy Księżpol. Pierwsza z nich to Paulina Brodziak, która zasiliła szeregi OSP KSRG Księżpol, druga to Agnieszka Skubis z OSP KSRG Rogale.

Panie uczestniczyły w szkoleniu, pomyślnie zdały egzamin i mogą uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych swoich jednostek. Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczył absolwentom zastępca komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju mł. bryg. mgr inż. Tomasz Kozioł.

W gminie Księżpol jest dziesięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które skupiają ponad 300 strażaków ochotników. Dwie jednostki – z Księżpola i Rogali – funkcjonują w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Panie, które ukończyły szkolenie i zdały egzamin, to pierwsze w historii kobiety w szeregach OSP, które mogą brać udział w akcjach.

- Reklama -

Ochotnicza Straż Pożarna jest stowarzyszeniem, które zrzesza nie tylko mężczyzn, ale i kobiety. – Zapraszamy jak najwięcej kobiet do udziału w szkoleniu, a następnie do naszych szeregów! – zachęcają strażacy.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.