Dwa udane turnieje na zakończenie sezonu

Międzywojewódzka Liga Karate Tradycyjnego 2017

Mulawa wybory do 05.04.2024

Zakończyła się Międzywojewódzka Liga Karate Tradycyjnego 2017. Finał ligi odbył się w sobotę, 2 grudnia 2017 roku w Zamościu. W trakcie trzech edycji ligi rozgrywanych od października do grudnia, wystartowali zawodnicy z jedenastu klubów karate tradycyjnego z województw lubelskiego i podkarpackiego, łącznie 222 najbardziej utalentowanych zawodników w wieku od 7 do 17 lat. Wszyscy uczestnicy stoczyli ze sobą walki zarówno w konkurencji kata, jak i kumite. Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego reprezentowało 23 zawodników, a większość z nich stanęła na podium, zdobywając łącznie czternaście medali w tym aż pięć złotych. Pierwsze miejsca zajęli: Patryk Jarosz, Maksym Klus, Sonia Łukaszczyk, Tomasz Sosiński i Aleksandra Wach. Drugie miejsca zdobyły: Katarzyna Kinal i Martyna Maksymiec. Trzecie miejsca zajęli: Kornelia Banach, Jakub Bielak, Marta Stachów i Marek Stachów. Czwarte miejsca zdobyli: Brajan Kycia, Milena Dycha i Piotr Wojciechowski. W klasyfikacji końcowej Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego zajął trzecie miejsce, wyprzedzając nawet kluby z Rzeszowa i Lublina.

II Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym

3 grudnia 2017 roku w Lublinie w hali Centrum Sportu Akademos odbył się II Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym organizowany przez Akademię Karate Daniela Iwanka. W turnieju udział wzięło ponad dwustu pięćdziesięciu karateków z województwa lubelskiego i zaproszeni goście z Litwy, podopieczni senseia Rytisa Bubleviciusa (6 dan). Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego reprezentowało 25 zawodników, dwudziestu z nich stanęło na podium. W konkurencji KATA indywidualnie pierwsze miejsca zdobyli: Milena Dycha, Maciej Kiesz, Maksym Klus, Sonia Łukaszczyk, Weronika Pluta, Tomasz Sosiński, Marta Stachów i Anna Szubiak. Drugie miejsca zdobyli: Mateusz Banach, Katarzyna Kinal, Michał Kleban, Wojciech Kuderawiec, Aleksandra Madej, Marek Stachów, Dominika Szubiak i Aleksandra Wach. Trzecie miejsca zdobyli: Roksana Bury, Julia Furmanek, Nadia Socha i Piotr Staniewski. W konkurencji KATA drużynowo drugie miejsce zajęli: Dominika Szubiak, Ania Szubiak i Ola Wach. I w konkurencji EN-BU drugie miejsce zajęli: Roksana Bury i Michał Kleban.