przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Dwa świąteczne jarmarki w Biłgoraju … tego samego dnia. Konkurencja?

Biłgoraj zaprasza powoli na świąteczne jarmarki. Jak nie było imprez to nie było. A teraz jak są to dwie ... dokładnie tego samego dnia. Jeden jarmark w Miasteczku Kresowym, drugi w Biłgorajskim Centrum Kultury. Oba 17 grudnia. Tylko Mieszkańcy pytają, skąd ta dziwna zbieżność terminów.

- Reklama -

Pierwszy świąteczny jarmark odbędzie się na Miasteczku Kresowym (stoiska bezpłatne) towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje i zbiórka charytatywna dla Hani Bogdanowicz. Drugi jarmark to stałe już wydarzenie organizowane przez Biłgorajskie Centrum Kultury, gdzie swoje wyroby, również za darmo, mogą wystawić wszyscy chętni. Organizatorzy obu wydarzeń zapraszają wystawców do zapisów (szczegóły na plakatach), a mieszkańcy Biłgoraja pytają, dlaczego oba wydarzenia odbywają się w tym samym czasie. Oba kiermasze zaplanowano bowiem na 17 grudnia.

– Nie można było tego jakoś podzielić? Tygodniami nic się nie dzieje, a jak już coś planują, to kilka imprez w tym samym czasie. Wystawcy się nie rozdwoją – zwraca uwagę nasza Czytelniczka.

 

– Kiermasz bożonarodzeniowy w BCK jest organizowany wyłącznie na prośbę twórców i wystawców, którzy z różnych względów (jak twierdzą, przede wszystkim zdrowotnych) nie mogą uczestniczyć w kiermaszu na otwartej przestrzeni. Kiermasz w BCK będzie w holu kina bez wydarzeń artystycznych. Nie jest konkurencją, może być uzupełnieniem kiermaszu w Miasteczku na Szlaku Kultur – wyjaśnia  Stanisław Kowalczyk, dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Kowalczyk dodaje, że ten termin jest jedynym możliwym dla BCK.
-Wcześniej mamy próby do premiery i premierę spektaklu teatralnego – wyjaśnia dyrektor.
To może pójść po całości i jeszcze jeden świąteczny jarmark w Biłgoraju? Oczywiście 17 grudnia.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.