Korol

- Reklama -

Dwa regulaminy w jednej firmie?

O kwestii dwóch regulaminów wynagradzania pracowników w Arion Szpitale pisaliśmy wielokrotnie. Konflikt na linii pracownicy a dyrekcja w tej sprawie trwa od lat. Być może jest szansa na jego zażegnanie. Tak zapewnia dyrektor szpitala Włodzimierz Kaczmara.

- Reklama -

Temat dwóch regulaminów wynagradzania powrócił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. Radny Henryk Paska stwierdził, że jest to niezgodne z prawem pracy, co potwierdziła Państwowa Inspekcja Pracy. – Jaki jest stan na dzień dzisiejszy? Czy dalej jest łamane prawo? – pytał.

 Na pytanie radnego odpowiedział obecny na sesji dyrektor Włodzimierz Kaczmara.Nie jest to kwestia, którą można nazwać „niezgodne z prawem funkcjonowanie”. Występują różnice między stroną związkową a dyrekcją szpitala czy zarządem. Dotyczą one pewnych elementów prawnych, które poprzez niedokładne precyzowanie spowodowało, że każda ze stron odmiennie interpretuje zapis prawa. Toczą się niektóre postępowania przed sądem mające na celu wyjaśnienie niektórych nieporozumień z tego tytułu płynących – mówił. Zapewnił, że zamierza podjąć negocjacje ze związkami zawodowymi, aby zamknąć konflikt, który trwa od dawna. – Chciałbym doprowadzić do ugody i wypracować porozumienie, które satysfakcjonowałoby obie strony. Jest to zagadnienie, nad którym intensywnie pracujemy i na pewno nie nazwałbym tego funkcjonowania niezgodnego z prawem – mówił. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.