Dwa medale dla Znicza

Zawody trwały trzy dni i stały  na dobrym poziomie sportowym. W sumie swoje umiejętności zaprezentowało ponad 170 młodych sztangistów. Nasz biłgorajski Znicz reprezentowało dziesięciu zawodników.  – Zdobyliśmy dwa brązowe medale co nas bardzo cieszy gdyż zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Nasi zawodnicy walczyli jak mogli o czołowe lokaty i niejednokrotnie pobijali swoje rekordy życiowe. Warto dodać, że nasz klub w łącznej klasyfikacji klubowej zajął trzecie miejsce. – powiedział tuż po zakończonych zawodach Henryk Wybranowski trener Znicza Biłgoraj.

Brązowy medal zdobyła Elżbieta Bielak oraz Sylwia Zań. Elżbieta Bielak startowała w kat. 53 kg. uzyskując w dwuboju wynik 139 kg (63 kg+76 kg). W tej kategorii wygrała sztangistka SKS Feniksa Siedlce Kinga Mróz –151 kg przed  Aleksandrą Pepłowską (CLKS Mazovia Ciechanów) – 144 kg. Natomiast Sylwia Zań zajęła trzecią lokatę uzyskując w dwuboju 134 kg (59 kg+75 kg). Pierwsze miejsce zajęła Ani Grali (UOLKA Ostrów Maz.) – 150 kg, zaś drugie Hanna Sobczyk (CLKS Mazovia Ciechanów) 147 kg.

Pozostałe wyniki zawodników biłgorajskiego Znicza: 7 miejsce – Mariola Bańka 110 kg (50+60)-kat.63 kg, 4 miejsce – Natalia Nowacka 165 kg (71+94)-kat.+75, 6 miejsce – Agata Zań 128 kg (57+71)-kat.+75, 18 miejsce – Damian Rudy 179 kg (75+104)-kat.69 kg, 13. miejsce – Piotr Żołopa 221 kg (92+129)-kat. 77 kg, 14 miejsce – Dawid Witko 223 kg (100+123)-kat 85 kg, 7 miejsce – Marcin Zwolak 289 kg (129+160)-kat. 94 kg, 9 miejsce – Mateusz Sokołowski 277 kg (125+152)-kat. 94 kg.

W klasyfikacji klubowej wygrał klub LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyś– 60 pkt. Drugie miejsce zajął CWZS Bydgoszcz – 50 pkt. a trzecie LKS Znicz Biłgoraj – 50 pkt. W klasyfikacji województw zwyciężyło Lubelskie 241 pkt. przed Mazowieckim – 200 pkt. i Łódzkim – 84 pkt.