Dwa medale dla Znicza Biłgoraj

Zanim jednak doszło do turnieju finałowego zostały rozegrane eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w Biłgoraju. Do zmagań ze sztangą przystąpiło 60 zawodników i zawodniczek. Województwo lubelskie walczyło z województwami: świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim.

Do finału XXIII OOM w podnoszeniu ciężarów, który odbył się w Siedlcach w dniach 10-12 lipca br., zakwalifikowało się troje reprezentantów Znicza Biłgoraj: Agnieszka Rak, Maciek Cios i Dawid Kołodziejczuk. Niestety, Dawid nie pojechał na zawody, gdyż doznał kontuzji nadgarstka.

W finałowym turnieju w Siedlcach wystartowało 60 zawodniczek i 127 zawodników (urodzonych w latach 2000-2001).

Jako pierwsza na podium stanęła Agnieszka Rak, która startowała w kategorii 75 kilogramów. Młoda sztangistka Znicza wyrwała 70 kg oraz podrzuciła 86 kg, a w dwuboju 156 kg. To dało jej II miejsce w swojej wadze, czyli srebrny medal. Kategorię tę wygrała Milena Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów) – 172 kg (76 kg + 96 kg). Milena w dwuboju o kilogram poprawiła rekord Polski juniorek młodszych do lat 17.

Drugi reprezentant biłgorajskiego Znicza czyli Maciek Cios również wywalczył II miejsce w swojej kategorii, czyli 105 kg. Maciek po twardej walce wyrwał 110 kg oraz podrzucił 147 kg, co dało mu w dwuboju wynik 257 kg. Ten wynik był o zaledwie 1 kilogram lepszy od trzeciego Patryka Dziuby (GULKS Niemce) oraz o 2 kilogramy od czwartego Michała Osieckiego (Start Grudziądz). Złoty medal w tej kategorii wywalczył Patryk Bareja z klubu SKS Feniks Siedlce, który w dwuboju uzyskał 281 kg (121 kg + 160 kg).

Opiekunami i trenerami Znicza Biłgoraj na tych zawodach byli: Henryk Wybranowski i Andrzej Strzałka.

W klasyfikacji klubowej LKS Znicz Biłgoraj zajął 22. miejsce na 60 klubów, zdobywając 14 punktów (7+7). W klasyfikacji województw wygrało województwo lubelskie, zdobywając 199 puntów przed mazowieckim i kujawsko-pomorskim.