Dwa medale biłgorajskich ciężarowców

Agnieszka Rak i Maciej Cios zdobyli medale w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich w dniach 29 czerwca – 1 lipca.

W zawodach łącznie w 16 kategoriach na pomoście wystartowało blisko 200 zawodników w grupie wiekowej 16-17 lat, wyłonionych w eliminacjach strefowych. Biłgorajski Ludowy Klub Sportowy „Znicz” reprezentowało ośmioro młodych sportowców. Dwoje z nich wróciło z zawodów z medalami.
Złoty medal w kategorii wagowej do 90 kilogramów wywalczyła Agnieszka Rak (LKS „Znicz” Biłgoraj), ustanawiając dwa rekordy Polski. W rwaniu poprawiła rekord kraju U17 – 82 kg, wyrównała w podrzucie – 97 kg i poprawiła w dwuboju – 179 kg. W tej kategorii startowało 7 zawodniczek. Druga była Oliwa Średzińska (LKS Dobryszyce) 178 kg, trzecia Marlena Kopeć (MLKS „Lechia” Sędziszów Młp.) 140 kg.
Srebrny medal w kategorii wagowej do 105 kilogramów wywalczył Maciej Cios (LKS „Znicz” Biłgoraj), uzyskując w dwuboju 251 kg (111 kg + 140 kg). W tej kategorii wagowej startowało 14 zawodników, a zwyciężył Patryk Bareja (SKS „Feniks” Siedlce) 275 kg, trzeci był Jakub Dziewiczkiewicz (MKS „Unia” Hrubieszów) 251 kg.
Klasyfikację klubową wygrał dobryszycki LKS, który uzbierał 54 pkt. LKS „Znicz” Biłgoraj zajął trzecie miejsce, uzyskując 35 pkt. W punktacji województw najlepsze było lubelskie – 202 pkt., przed mazowieckim – 164 pkt. i łódzkim – 94.