- Reklama -

Duży może więcej

Powiat biłgorajski wraz ze wszystkimi gminami podjął wspólne działania i stworzył tzw. grupę zakupową energii elektrycznej. Dzięki temu podmioty te mogą zapłacić znacznie mniej za prąd.

Uchwałę w sprawie współdziałania w ramach wspólnego przygotowania i przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych na zakup i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej w ramach grupy zakupowej energii elektrycznej radni Rady Powiatu Biłgorajskiego podjęli w maju. Grupa ta została stworzona po to, żeby uzyskać jak najmniejszy koszt energii elektrycznej przy zakupie. Okazało się bowiem, że w przetargach “duży może więcej” i stąd te samorządy podjęły wspólne działanie. W tym roku grupę zakupową tworzą gminy: Tereszpol, Biłgoraj, Frampol, Potok Górny, Obsza, Goraj, Turobin, Józefów, Księżpol, Łukowa, Biszcza, Tarnogród, powiat biłgorajski.

Pomysł na stworzenie Międzygminnej Grupy Zakupowej podyktowany jest możliwością oszczędności. – Zrzeszenie kilku samorządów w ramach Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej daje możliwość na zmniejszenie kosztów zakupu energii elektrycznej poszczególnym jednostkom. Takie rozwiązanie jest w zgodzie z obowiązującymi przepisami – czytamy w uzasadnieniu.

- Reklama -

Oszczędności mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Ja mówi

    Taniej. A na rachunku widać podwyżkę, chociaż ciężko się doliczyć z tej bazgraniny ile kilowat kosztuje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.