- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Duży może więcej

Samorząd gminy Aleksandrów przystąpił do Związku Transgranicznego Euroregion Roztocze. Głównym celem związku jest rozwój obszarów przygranicznych i Ukrainy.

- Reklama -

Przypomnijmy, że gmina Aleksandrów należy już do Stowarzyszenia Euroregion Roztocze. Teraz przyszedł czas na związek gmin przygranicznych. O koszty związane z przynależnością gminy do związku pytał podczas sesji Rady Gminy Aleksandrów radny Andrzej Borowiec. – Ile nas to będzie kosztowało? Jakie gmina będzie miała z tego tytułu korzyści? Być aby być i tylko płacić składki to dla mnie nie ma sensu – mówił.

Odpowiedzi udzielił wójt gminy Aleksandrów Józef Biały. – Możemy nie przystępować do tego związku, ale my jesteśmy w centrum Roztocza. Zawsze w spotkaniach dotyczących Związku uczestniczył wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa. On ma ten związek „pod opieką” i to „jego konik”, aby związek zaczął działać – mówił. Zaznaczył, że duży może więcej, stąd pomysł na utworzenie Związku Transgranicznego. – Generalnie chodzi o drogi. Droga nr 853 nie ma siły przebicia. Duży może więcej, jeśli będzie więcej gmin, jest obiecane, że będzie większa siła przebicia. Przy ocenie wniosku zdobędziemy dodatkowe punkty za przynależność do organizacji – podkreślił.

- Reklama -

Zaznaczył, że opłaty za przynależność będą groszowe. – Chciałbym radnych uspokoić. Opłata będzie wynosiła poniżej 1 zł od mieszkańca – mówił.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Aaaa mówi

    Zamość też przystąpił.

  2. Sigła mówi

    Wójt się myli!

Zostaw odpowiedź