- Reklama -

- Reklama -

Duża rodzina zapłaci mniej za śmieci

Masz przynajmniej troje dzieci? Skorzystaj z Karty Dużej Rodziny. Radni gminy Biłgoraj zatwierdzili Program Karty Dużej Rodziny w 2019 roku.

W 2019 roku na terenie gminy Biłgoraj będzie obowiązywał gminny „Program Karta Dużej Rodziny 3+ w Gminie Biłgoraj na 2019 rok”. Skierowany jest on do rodzin wielodzietnych. Jego celem jest promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz jej pozytywnego wizerunku. Ma na celu również umacnianie oraz wspieranie rodziny, a także zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych.

Program obejmuje wsparcie dla rodzin wielodzietnych w formie ulgi w wysokości 50% w opłatach za gospodarowanie segregowanymi odpadami komunalnymi. Ulga przysługuje rodzinie, która na bieżąco uiszcza te opłaty.
Warto pamiętać, że zniżka przysługuje rodzinie wielodzietnej posiadającej 3 dzieci i więcej, do uzyskania przez dzieci pełnoletniości lub do 25. roku życia w przypadku kontynuowania przez nie nauki.

Środki na realizację programu pokrywane są z budżetu gminy Biłgoraj. Jego koordynatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. fbf mówi

  duze rodziny maja wiecej kasy niz male . maja 500 plus to i z czego zapalacic .

 2. Aga mówi

  Lekkie przekłamanie – zniżka 50 % jest ale nie na całą opłatę tylko na stawkę za trzecie i kolejne dziecko. W praktyce jest to więc np. 6,25 zniżki dla rodziny z trójką dzieci a nie 50% na całość opłat.

 3. jk mówi

  Wiesz. Ja mam 5 kę. Już dorosłe. I sprawiedliwość będzie wtedy kiedy każdy będzie płacił za siebie. Lubisz produkować śmieci to płać. Teraz jest czysta komuna i zbiorowa odpowiedzialność nie mająca nic wspólnego z ilością posiadanych dzieci. Inną sprawą jest Twoje zrozumienie „zastępstwa pokoleń”. Inaczej w 2050 roku Twoje wnuki będą żyły w szariacie.

 4. Pioter mówi

  Karta już z 10 lat jest Biłgoraj się obudził 😂😂😂

  1. Anielka mówi

   Wiem o tym, ale cały czas mnie to bulwersuje. P.s. Jestem rodzaju żeńskiego 😉

 5. Anielka mówi

  Gdzie ta sprawiedliwość? Jeśli kogoś stać na planowanie trójki/czwórki dzieci to i na opłatę za śmieci powinno go być stać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.