- Reklama -

- Reklama -

Drużyna z Biłgoraja najlepsza w województwie!

Drużyna I LO im. ONZ w Biłgoraju jest najlepsza w województwie. Nasi licealiści zajęli I miejsce w zawodach SimChallenge 2024 zorganizowanych przez Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W nagrodę pojadą ... na operację.

- Reklama -

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wystąpiła w składzie: Klaudia Horodko, Roksana Welc oraz Maksymilian Krubnik. W pierwszym etapie konkursu, 14 drużyn z województwa lubelskiego rozwiązywało test teoretyczny z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało pięć zespołów z największą liczbą punktów, które wykonywały zadania praktyczne.

Drużyny miały udzielić pierwszej pomocy pacjentom w przygotowanych pozorowanych wypadkach m.in. urazach kończyn górnych i dolnych, zadławieniach, nagłym zatrzymaniu krążenia, udarze cieplnym kobiety w ciąży, wstrząsie anafilaktycznym i wypadku noworodka.

urząd MArszałkowski projekt

Nagrodą za zajęcie I miejsca w zawodach jest, oprócz upominków rzeczowych, możliwość bezpośredniego udziału w operacji chirurgicznej przeprowadzonej przez kadrę Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Zawody były częścią Medycznego Forum Edukacyjnego, które zorganizowane zostało dla szkół współpracujących z UM w Lublinie. W ramach MeFEd uczniowie I LO im. ONZ mają możliwość odbywania zajęć na uczelni oraz korzystania z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Mogą uczestniczyć w warsztatach, wykładach i laboratoriach w trzech blokach tematycznych: biologicznym, chemicznym i medycznym-ogólnorozwojowym. Wszystkie zajęcia nastawione są na praktykę i samodzielne wykonywanie zadań. Uczniowie oceniani są przez wykładowców pod kątem zainteresowania tematem, poziomu wiedzy a także aktywności w trakcie zajęć. Podejmowane inicjatywy mają na celu promocję Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz umożliwienie wymiany doświadczeń dydaktycznych pomiędzy nauczycielami akademickimi i szkolnymi.

Opiekunem biłgorajskiej drużyny jest Wojciech Skrok.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.