Druga siła w województwie

Rewelacyjny start zanotowali pływacy z Biłgoraja w Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu, które odbyły się Lublinie. RWKS Sparta Biłgoraj zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu to najważniejsza wojewódzka impreza roku. Sparta ustąpiła jedynie utytułowanemu AZS UMCS Lublin.

Biłgorajanie zdobyli łącznie 55 medali w tym 23 tych najcenniejszych. Na podium w klasyfikacji na najlepszego zawodnika znaleźli się również nasi przedstawiciele. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych 12-13, 14-15 oraz 16 lat i starsi.

W swojej kategorii najlepsi okazali się Julia Duńko i Marcel Jonczak . Na trzecim miejscu uplasował się Michał Giruć. Mistrzami Województwa zostali również:  Kinga Cich, Martyna Łyczak i Kornel Kulanin. Wśród medalistów znaleźli się: Hanna Staszczak, Liliana Staroń, Nataniel Kobak, Bartomiej Obszyński, Damian Błaszczyk i Mateusz Grasza.