- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Droższe usługi opiekuńcze

Mieszkańcy Biłgoraja, korzystający z usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych, za świadczenie będą musieli płacić więcej. Decyzję taką podjęli miejscy radni, podczas dzisiejszej sesji.

W środę, 29 stycznia, radni Rady Miasta Biłgoraj, głosowali nad uchwałą dotyczącą określenia stawek za odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze. Dotychczas obowiązywały stawki z 2017 roku. W myśl uchwały cena jednej godziny usługi opiekuńczej wynosiłaby 21,65 zł, a cena jednej godziny specjalistycznej usługi opiekuńczej wynosiłaby 22,00 zł. To podwyżki rzędu kilku złotych.

Skąd konieczność zmiany uchwały? Jest to związane z przeprowadzonym postępowaniem konkursowym na realizację zadań publicznych w formie otwartego konkursu ofert z zakresu pomocy społecznej w 2020 r.

- Reklama -

– Do realizacji zadań w formie świadczenia usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi 17 grudnia 2019 roku została wybrana oferta Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża z siedzibą w Lublinie – informuje Anna Dziadosz, kierownik MOPS w Biłgoraju.

Cena za jedną godzinę usług opiekuńczych zaproponowana w ofercie Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża od 1 stycznia br. wynosi 21,65 zł. Do końca minionego roku  było to 18,75 zł. Natomiast cena zaproponowana na za jedną godzinę specjalistycznych usług opiekuńczych, wynosiła w ofercie Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża od 1 stycznia 2020 r. wynosiła 22 zł. Wcześniej godzina usług była o 3 zł tańsza.

Ujęte w ofercie Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża wyższe stawki niż dotychczas, obejmują koszty wynagrodzeń wynikają ze wzrostu minimalnej stawki godzinowej od 1 stycznia br.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.