- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Drożej za parkowanie

Od 1 listopada wszyscy korzystający z parkingu przy ulicy Pocztowej musza liczyć się, ze zmianami w płatnościach. Dotychczas pierwsza godzina parkowania była bezpłatna. To się zmieni.

 Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraja podjęta została uchwała dotycząca zmiany wysokości opłat za korzystanie z parkingu miejskiego zlokalizowanego przy ul. Pocztowej w Biłgoraju. – Zmiana regulaminu opłat za korzystanie z parkingu miejskiego, zlokalizowanego przy ul. Pocztowej w Biłgoraju, wynika z konieczności pokrycia kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem urządzeń obsługujących system poboru opłat, kosztów energii i materiałów eksploatacyjnych (np. papier do wydruku biletów) oraz pozostałych kosztów bieżącego utrzymania parkingu (utrzymanie czystości i odśnieżanie). W pierwszym okresie funkcjonowania parkingu tylko ok. 10% wydanych biletów było płatnych. Również z uwagi na pozostałe wydatki związane z konserwacją i przeglądami urządzeń parkingowych (koszt ok. 4500,00 zł) należy zwiększyć dochód, by koszty nie przewyższyły przychodów – argumentuje burmistrz Janusz Rosłan. 

Parking jest czynny całodobowo przez cały rok. Obecnie pierwsza godzina postoju jest bezpłatna, a od rozpoczętej drugiej godziny do godz. 16.00 opłata wynosi 2 zł.

- Reklama -

Jak będzie od 1 listopada? Parking będzie parkingiem płatnym w dni robocze od godz. 7.00 do godz. 18.00. Opłata za każdą godzinę postoju wyniesie 1 zł. Przez pierwsze 10 minut wjazdu korzystanie z parkingu będzie bezpłatne. Karta abonamentowa ma kosztować 40 zł, obecnie kosztuje 30 zł. 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.