Drogowcy zimy nie zlikwidują

Zimowe utrzymanie dróg ma na celu zabezpieczenie sprawnego funkcjonowania komunikacji publicznej oraz umożliwienie bezpiecznego dojazdu do szkół i do pracy innymi środkami. – Zimowym utrzymaniem objęte jest łącznie ok. 588 km dróg i ulic powiatowych, w tym 68,7 km odcinków do posypywania mieszanką piaskowo-solną w celu likwidacji gołoledzi – informuje Maria Góralska, dyrektor Zarządu dróg Powiatowych w Biłgoraju. – Do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2017/2018 przygotowane zostały zapasy mieszanki piaskowo-solnej w ilości 3011 ton – dodaje.


 W bieżącym sezonie drogowcy dysponują sprzętem zewnętrznym zamówionym w trybie przetargowym oraz własnym. W obwodzie drogowym nr 1 w Biłgoraju będą pracować trzy pługopiaskarki, dwa pługi średnie boczne oraz ładowarka o pojemności łyżki od 3 do 3,5 metrów sześciennych. Sprzęt ten jest wynajęty od firm zewnętrznych. 
W obwodzie drogowym nr 2 w Tarnogrodzie w nadchodzącym sezonie do pracy wynajęto trzy pługopiaskarki, pług średni boczny i czołowy, dwie koparko-ładowarki oraz równiarkę. 
Natomiast w obwodzie nr 3 w Teodorówce ze skutkami zimy będą walczyć dwie pługopiaskarki, dwa średnie pługi czołowe, ładowarka, koparko-ładowarka i równiarka. W sumie na sezon zimowy wynajęto 20 sztuk tych maszyn.
ZDW w Biłgoraju posiada także własny sprzęt, który również wyjedzie na drogi, aby likwidować skutki zimy. Jest to osiem jednostek sprzętowych: w Biłgoraju – koparko-ładowarka OSTRÓWEK, koparko-ładowarka JCB, równiarka, pługopiaskarka IVECO, ciągnik z pługiem oraz ciągnik z piaskarką i pługiem, w Tarnogrodzie – koparko-ładowarka MIKRUS, a w Teodorówce – koparko-ładowarka OSTRÓWEK.
Dyżury pełnią pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju. Natomiast informację o sytuacji na drogach powiatowych w okresie zimowym uzyskać można w godzinach od 4.00 rano do 20.00 pod numerami telefonów:
miasto Biłgoraj, gminy Biłgoraj, Aleksandrów, Józefów, Tereszpol – 84 686 70 78 lub 84 686 70 79;
gminy Księżpol, Potok Górny, Biszcza, Obsza, Łukowa, Tarnogród – 84 689 82 51;
gminy Turobin, Goraj, Frampol – 84 685 70 31.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.