- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Drogowcy zapowiadają nową inwestycję

Droga krajowa nr 74, łącząca Zamość z Janowem Lubelskim idzie do przebudowy. Dla nas ważna, bo przebiega także przez powiat biłgorajski. - Zmodernizujemy także obecny przebieg pomiędzy Janowem Lubelskim i Frampolem - zapowiada GDDKiA w Lublinie.

- Reklama -

Jakich zmian mogą spodziewać się kierowcy i mieszkańcy z powiatu biłgorajskiego?

Pomiędzy Janowem Lubelskim a Zamościem, powstanie ponad 42 km nowego przebiegu DK74 wyprowadzając ruch z miejscowości.

– Zmodernizujemy także obecny przebieg pomiędzy Janowem Lubelskim i Frampolem oraz Gorajcem i Szczebrzeszynem. To łącznie blisko 20 km, a w efekcie powstanie wygodne i bezpieczne połącznie dwóch dróg ekspresowych: S19 w okolicy Janowa Lubelskiego oraz S17 na przedmieściach Zamościa. Kierowcy skorzystają z niego w 2029 r., po zakończeniu prac na ostatnich odcinkach. Łączny koszt realizacji tych wszystkich inwestycji wyniesie ok. 1,4 mld zł.- zapowiada GDDKiA.

- Reklama -

Planowany termin zakończenia realizacji obwodnic Janowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna i Zamościa to 2029 r. Wtedy też trasę pomiędzy Janowem Lubelskim i Zamościem, a także drogami ekspresowymi S19 i S7, przejedziemy drogą dostosowaną do parametrów klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) z bezpieczniejszymi niż obecnie skrzyżowaniami na których będzie włączał się ruch lokalny. Nawierzchnia drogi na całej długości będzie dostosowana do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś.

info/foto: GDDKiA w Lublinie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.