- Reklama -

Drogi za pożyczone pieniądze

Gmina Biszcza przygotowuje się do zaciągnięcia kredytu długoterminowego w wysokości 880 tys. zł. Pieniądze te będą przeznaczone na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Bukowina oraz przebudowę drogi powiatowej Księżpol – Jedlinki.

Gmina Biszcza przygotowuje się do zaciągnięcia kredytu długoterminowego w wysokości 880 000 zł. Chodzi o przebudowę drogi gminnej w miejscowości Bukowina oraz przebudowę drogi powiatowej Księżpol – Jedlinki. Kredyt będzie spłacany w latach 2020-2026 roku.

Przypomnijmy. Temat zadłużenia gminy był ostatnio tematem gorącej dyskusji samorządowców w Biszczy. Jeszcze na początku roku podnoszono, że gmina jest zadłużona, a przewodnicząca Rady Gminy Genowefa Górna publicznie krytykowała podejście włodarzy do inwestowania. Podczas sesji budżetowej wyliczono, że tegoroczny deficyt wyniesie ponad 1 milion złotych, a z pożyczek i kredytów będą pochodziły ponad 3 miliony.

Zadłużanie się gminy to po części efekt realizacji wielu projektów, także tych z dofinansowaniem pochodzącym z Unii Europejskiej. Są to inwestycja wodno-kanalizacyjna, „megaprojekt”, modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Mieszkańcy doczekali się też kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i kotłów na biomasę. – Nasza gmina nie jest bogata o wielkich dochodach własnych, a jednak realizujemy sporo inwestycji. Myślę, że inwestycji bardzo trafionych. Inwestujemy w mieszkańców dla poprawienia jakości ich życia – mówił na ten temat wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko

Do tej pory samorząd zaciągnął 15 kredytów i pożyczek na łączną kwotę 7 milionów 400 tys. zł. Cztery kredyty gmina zakończy spłacać jeszcze tym roku, koleje dwa w 2019. Spłata pozostałych zobowiązań miałaby nastąpić w latach 2020-2025.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. MM mówi

    Dobrze by było napisać jak oprocentowane są te kredyty? Pyczko zostawi niezły dług po sobie i kolejny wójt przez całą następną kadencję będzie miał na kogo zwalać swoje niepowodzenia. Szaleństwo i nieumiarkowanie, chyba że „ciemny lud to kupi”!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.