- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Drogi jak nowe

Drogi wojewódzkie znajdujące się na terenie naszego powiatu przez wiele lat były w opłakanym stanie. W tym roku wiele z nich zmieniło swoje niechlubne oblicze.

Doskonałym przykładem zmiany na lepsze są drogi wojewódzkie na terenie gminy Józefów. Wykonano tam dwie duże inwestycje o wartości 8 mln zł. – Dziękuję za remont szczególnie wicemarszałkowi województwa lubelskiego Michałowi Mulawie. To on w sposób konsekwentny zabiegał o te inwestycje i doprowadził ją do końca. To duży bonus, jaki otrzymaliśmy. Wyremontowany został 5-kilometrowy odcinek drogi od Józefowa do Długiego Kątu, a w tym trzy zatoczki autobusowe – w Majdanie Nepryskim, Siedliskach oraz Prefabecie – mówił podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Roman Dziura, który nie krył zadowolenia z wykonanych prac.  Inwestycja ta była realizowana w ramach projektu pn.: Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny poprzez modernizację dróg wojewódzkich. Remontu doczekał się również odcinek drogi od ronda w stronę Osuch.

– Bardzo czekaliśmy na ten moment. Na co dzień korzystamy z tej drogi. Widać, że zrobiono to na bogato – dodaje burmistrz. Zauważa, że wykona została warstwa wyrównawcza, położona siatka oraz dwa dywany asfaltowe. – Zrobione jest to solidnie i miejmy nadziej, że będzie służyło wiele lat. Zyskujemy nie tylko luksusową drogę, ale również taki lepszy odbiór przez turystów i osoby, które przez naszą gminę przemieszczają się – zaznacza włodarz.

- Reklama -

Fot. ZDW Lublin

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. mieszkaniec mówi

    kiedy remont drogi od torów do Kaczórek

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.