- Reklama -

- Reklama -

Drogi doczekały się remontu

Czarny Las to niewielka jednak niezwykle urokliwa miejscowość w gminie Józefów. Niebawem dojazd do miejscowości zmieni swoje oblicze. Władze gminy zaplanowały wykonanie nawierzchni asfaltowej. To nie jedyna inwestycja drogowa wykonywana na terenie gminy.

Oprócz inwestycji na drodze prowadzącej do miejscowości Czarny Las nowa nawierzchnia powstanie również w miejscowości Długi Kąt-Osada oraz Długi Kąt-Wieś. W połowie sierpnia 90 tys. zł zabezpieczyła Rada Miejska w Józefowie na przebudowę i remonty dróg na terenie gminy. Dzięki temu będzie można rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Pozwoli to na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą robót.

- Reklama -

Na 300-metrowym odcinku drogi w Długim Kącie-Osadzie zamiast istniejącej nawierzchni z betonu samorząd zamierza wzmocnić drogę i położyć na niej asfalt. W Długim Kącie-Wsi do poprawienia są trzy łączniki z drogą powiatową o łącznej długości około 1 kilometra, gdzie trzeba wzmocnić istniejącą podbudowę i położyć asfaltową nawierzchnię. Podobny zakres robot jest planowany na drodze w Czarnym Lesie. W tym przypadku prace będą prowadzone na odcinku o długości ponad 500 metrów od Stanisławowa do pierwszych zabudowań w Czarnym Lesie.

Na przebudowę drogi gminnej nr 115101L w miejscowości Długi Kat samorząd Józefowa pozyskał ponad 280 tys. zł. Tyle samo musi wyłożyć z własnego budżetu. – Najwięcej pieniędzy musieliśmy dołożyć do przebudowy drogi w Długim Kącie-Osadzie. Z kolei na inwestycję w Długim Kącie-Wsi otrzymamy dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, która wystarczy na pokrycie połowy kosztów. Prace w Czarnym Lesie sfinansujemy wyłącznie z naszego budżetu – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.