działka

- Reklama -

Drogi do remontu

Już niebawem mieszkańcy gminy Goraj będą cieszyć się nowymi nawierzchniami dróg. Gmina Goraj otrzymała wsparcie na wielomilionowe inwestycje.

Na początku września wójt gminy Goraj   Antoni Łukasik otrzymał promesę na przebudowę dróg w Zastawiu i Zagrodach. Łączna kwota dofinansowania to 2 mln 213 tys. zł.  Otrzymane dofinansowanie pozwoli na przebudowę ponad 3 km ciągów drogowych w Zastawiu i Zagrodach.

Została już podpisana umowa na  roboty budowlane w kwocie niemal 1 mln 100 tys. zł na inwestycje w Zastawiu. Natomiast na przebudowę ciągu dróg w Zagrodach został ogłoszony przetarg. Są to już kolejne przedsięwzięcia realizowane przez gminę Goraj w ramach programu z Funduszu Dróg Samorządowych. W bieżącym roku została już zrealizowana przebudowa drogi w Bononii i Wólce Abramowskiej. W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię asfaltową jezdni oraz chodnik po lewej stronie drogi. Wartość zadania wyniosła 574 tys. 100 zł. Dofinansowanie wynosiło połowę wartości zadania.

- Reklama -

Dodatkowo gmina Goraj w ramach tzw. środków powodziowych i wąwozowych zrealizowała  trzy zadania w następujących miejscowościach: Bononia, Zastawie Goraj, Średniówka. Wartość tych zadań to ponad 1 mln 287 tys. zł. Dofinansowanie stanowiło 80% wartości zadania.

Warto podkreślić fakt, że również powiat biłgorajski otrzymał znaczącą kwotę dofinansowania w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 9 mln 334 tys. zł Znaczna część tej kwoty trafi do gminy Goraj w postaci przebudowy drogi powiatowej. W ramach tego zadania zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa na łącznej długości ponad 9 km na terenie Gminy Goraj (ciąg drogowy od Gilowa do Teodorówki).

Władze gminy nadal planują  realizację kolejnych zadań drogowych czego dowodem jest złożenie do Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020 wniosku na przebudowę drogi przez Folwarki w Goraju.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.