- Reklama -

Gruntowne remonty dróg

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych oraz gminnych przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w naborze uzupełniającym na ten rok. Wśród szczęśliwców znalazły się trzy samorządy z naszego powiatu.

Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Listę zadań przekazanych do dofinansowania zatwierdził 3 listopada premier Mateusz Morawiecki. Nabór uzupełniający został ogłoszony w sierpniu br. Dzięki temu miliony spłynęły do gmin powiatu biłgorajskiego.

Na jedno duże i ważne zadanie drogowe dofinansowanie otrzymał samorząd powiatu biłgorajskiego. Chodzi o remont dróg: nr 2912L Teodorówka – Trzęsiny, nr 2913L Hedwiżyn – Wola Kątecka oraz nr 2915L Wola Kątecka – Czarnystok. Inwestycja ma być zrealizowana do 15 lipca 2021 roku. Wartość kosztorysowa zadania to 7 mln 635 tys. zł. 60% kosztów inwestycji pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych. Po 20% dołoży samorząd powiatu i gminy Frampol.

Gmina Tereszpol na przebudowę drogi gminnej (nr 109357L) w miejscowości Lipowiec otrzymała dofinansowanie w kwocie blisko 591 tys. zł. Wartość zadania to ponad 1 mln 181 tys. zł. Inwestycja ma być gotowa do października 2021 roku. – Gmina Tereszpol we wrześniu złożyła wniosek na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Lipowiec, drogi prowadzącej w tzw. “góry”. Jest to bardzo skomplikowany i ekstremalny odcinek drogi gminnej, przy której znajduje się zwarta zabudowa domów jednorodzinnych – mówi wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk. Dodaje, że na planowane do remontu 980 mb drogi, najniższa oferta jaka wpłynęła opiewa na kwotę około 1,2 mln zł. – Oprócz odtworzenia samej nawierzchni bardzo istotne jest wykonanie infrastruktury odwodnieniowej, której w chwili obecnej brakuje. Cieszę się i mam nadzieję, że inwestycja zostanie szybko zrealizowana i będzie służyła mieszkańcom – dodaje wójt.

- Reklama -

Władzom gminy Turobin udało się pozyskać środki na remont trzech dróg gminnych, tj. ul. Zamkową, ul. Targową i ul. Polną w Turobinie. Dofinansowanie wyniesie aż 70%. Zadanie będzie gotowe do czerwca 2021 roku. – W ramach naboru uzupełniającego do Funduszu Dróg Samorządowych złożyliśmy wniosek do wojewody lubelskiego i otrzymaliśmy środki rządowe na remont ulicy Zamkowej, Targowej i Polnej w Turobinie. To kolejne bardzo ważne zadanie dla naszej gminy i jej mieszkańców. Koszt całej inwestycji już po przetargu to 690 tys. zł – mówi wójt gminy Turobin Andrzej Kozina. 

Na liście rezerwowej znalazła się inwestycja gminy Księżpol, tj. przebudowa drogi w miejscowości Pawlichy. Wartość zadania opiewała na ponad 662 tys. zł.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.