- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Droga woła o pomstę do nieba

Droga ta jest jednym z ważniejszych ciągów komunikacyjnych w naszym powiecie. Niestety, jej stan jest opłakany. Dziura na dziurze. Internauci nie szczędzą słów nad złą jakością drogi. "W Polsce chyba nic się nie zmieni z jakością budowy dróg". "Żal po prostu… Podatek drogowy wliczony w paliwo, a drogi w opłakanym stanie", "Wszędzie tak. Smólsko-Aleksandrów istna tragedia. O samym Aleksandrowie nie wspomnę…", "Konia można zakopać", "Zawieszenie to trzeba mieć ze stali, bo takie ubytki w jezdni…", "Niemcy w pole mają lepszą!"

- Reklama -

Jak się okazuje, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie nie zamierza przeznaczyć w tym roku znacznych kwot na remonty dróg wojewódzkich w naszym powiecie. – W budżecie województwa na 2017 r. nie przewidziano środków finansowych z przeznaczeniem na wykonanie przebudowy czy remontów dróg wojewódzkich w powiecie biłgorajskim. Poprawa stanu technicznego odcinków dróg wojewódzkich może być dokonana jedynie poprzez wykonanie kompleksowych remontów cząstkowych, które rozpoczną się po okresie zimowym, jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą, oraz wszelkich prac w zakresie bieżącego utrzymania dróg zapewniających bezpieczeństwo użytkowników tych dróg – informuje Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Jest jednak szansa, że ta niezwykle ważna inwestycja drogowa będzie realizowana dzięki środkom unijnym. Dyrektor podkreśla również, że w Programie Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Lubelskiego 2014-2020 ujęta jest inwestycja Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska od km 90+490 do km 115+875 na odcinku Biłgoraj – granice województwa. Zadanie przewidziane jest do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020. – Rozpoczęte zostały już prace przygotowawcze dla inwestycji, tj. zlecono opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z materiałami wymaganymi do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i dokumentacji podziałowej, która pozwoli na realizację robót w latach 2019-2020 – wyjaśnia Andrzej Gwozda.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.