- Reklama -

- Reklama -

Droga w Zabłociu potrzebuje remontu

Droga powiatowa w Zabłociu (gmina Turobin) wymaga gruntownego remontu. Pieniędzy na ten cel wciąż brakuje.

- Reklama -

Na potrzebne remontu drogi zwrócił uwagę radny powiatu biłgorajskiego Jerzy Krasoń. – Droga ta jeszcze w 2018 roku, bodajże pod koniec poprzedniej kadencji została zakwalifikowana do programu powodziowego. W 2019, 2020 roku nie otrzymaliśmy żadnych środków z tego programu, no mija teraz pół roku, podejrzewam, że i w tym roku pewnie ich nie otrzymamy, a ta droga jest okropnie zniszczona – twierdził radny. Dodał, że samorząd gminy Turobin, chciał i chce współfinansować remont tej drogi.

Szczegółowych wyjaśnień udzieli starosta Andrzej Szarlip, który zauważył, że w gminie Turobin za chwilę będzie oddawany do użytku odcinek 10,5 km dróg powiatowych w miejscowości Rokitów, Zagroble. – Pan radny doskonale zna topografię gminy Turobin, więc wie, że ta inwestycja była bardzo kosztochłonna i chyba w ostatnim czasie, w ostatnich latach nie było tak dużej inwestycji na terenie gminy Turobin. Oczywiście potrzeby są duże, to nie tylko Zabłocie i Tarnawa Duża i inne miejscowości w gminie Turobin. My znamy te potrzeby, jesteśmy w stałym kontakcie z sołtysami, z radnymi z gminy Turobin i chcemy tam inwestować – argumentował. Zaznaczył, że środki z potocznie zwanych „powodziówek” nie są już przyznawane. Były to pieniądze na walkę z klęskami żywiołowymi. Z uwagi na covid środki te zostały przekierowane na walkę z pandemią. Dlatego też samorząd nie mógł pozyskać z tego źródła.

Starosta zapewnia, że chciałby, aby ten remont został w najbliższym czasie wykonany. W tym roku takich szans nie ma. – Chcielibyśmy, żeby ten remont został w miarę posiadanych przez powiat środków i też partycypować musi oczywiście gmina, żeby remont tej drogi również  został w najbliższym czasie wykonany. Gmina chce dokładać. Natomiast z uwagi na ograniczone środki budżetowe powiatu i też na tą inwestycję, która była wykonana w gminie Turobin w tym roku nie jest to możliwe ze względu na sprawiedliwy podział środków – twierdzi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.