Komora mikołaj głowny

- Reklama -

Droga doczekała się remontu

O złym stanie nawierzchni tej drogi mówiło się od dawna. Niejednokrotnie mieszkańcy gminy Obsza narzekali na wyboje, dziury i nierówności, ale żeby przystąpić do remontu, trzeba było znaleźć na ten cel środki. I to niemałe.

Droga 2954L Obsza  Zamch jest drogą powiatową. Decyzja o jej remoncie była wspólna ze strony władz powiatu i władz gminy. Inwestycji udało się zakwalifikować do dofinansowania w ramach tak zwanych "schetynówek". Połowa środków na jej remont będzie pochodzić z województwa, drugą połowę wspólnie pokryje budżet powiatu i budżet gminy.

- Reklama -

 15 marca mieliśmy otwarcie ofert przedsiębiorców, którzy chcą podjąć się wykonania tego zadania. Najtańsza oferta wyniosła 3 mln 275 tys. zł, przy szacowanej wartości 4 mln 450 tys. zł. Przetarg wygrało konsorcjum firm z Krościenka  informuje Andrzej Placek, wójt gminy Obsza. 

W ramach remontu powstanie 6 km 968 m nowej nawierzchni, a prace obejmą odcinek od wlotu do Obszy do końca miejscowości Zamch, aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką 863. W ramach tej inwestycji powstanie także prawie 4 km chodnika w Obszy i Zamchu. 

Termin wykonania inwestycji mija 30 września. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.