- Reklama -

- Reklama -

Droga czeka na remont

Kierowcy, którzy codziennie korzystają z odcinka drogi 835 od Biłgoraja do Tarnogrodu i dalej do granicy województwa, z niecierpliwością czekają na remont i przebudowę tej drogi. Stan jej nawierzchni nie jest najlepszy, droga też wymaga wielu nowych rozwiązań komunikacyjny.
Zarząd Dróg Wojewódzkich, w gestii którego jest ta droga, rozpoczął właśnie przygotowania do remontu, który ma rozpocząć się w 2019 roku. Opracowanie dokumentacji potrwa jeszcze do wiosny przyszłego roku. Obecnie trwa ustalanie szczegółów koncepcji rozbudowy tej drogi z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej. – ZDW w Lublinie zlecił opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska od km 90+490,00 do km 115+875,00 na odcinku Biłgoraj – granica województwa" w stadium projektów budowlanych i wykonawczych, opracowanie materiałów do uzyskania decyzji ZRID oraz materiałów do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Termin realizacji to 30 kwietnia 2018 r. – informuje Janusz Pachla, zastępca dyrektora ZDW w Lublinie. 
Dopiero po zakończeniu tego procesu możliwe będzie oszacowanie wartości całego zadania i wyłonienie wykonawcy. Złoży się na to koszt realizacji zadania i koszt odszkodowań za grunty, potrzebne na poszerzenie pasa drogowego. Termin realizacji inwestycji zaplanowany jest na lata 2019-2020.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.