- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Droga babciu, drogi dziadku… (FILM)

13 stycznia Szkoła Podstawowa w Bukowinie zorganizowała święto Babci i Dziadka. Uczniowie z pomocą swoich nauczycieli przygotowali dla swoich Dziadków montaż słowno-muzyczny.

- Reklama -

 

W wielu szkołach naszego powiatu z okazji święta Babci oraz Dziadka organizowane są przeróżne imprezy. W poniedziałkowe popołudnie w Domu Weselnym Euforia uczniowie różnych kategorii wiekowych ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie przygotowały pod opieką swoich nauczycieli niezapomniany spektakl dla swoich babć i dziadków.

-Zebraliśmy się tutaj, aby uczcić święto Babci i Dziadka, aby podziękować za troskę i opiekę nad nami. Za to, że po prostu są przy nas, w naszych myślach, towarzyszą nam w chwilach szczęścia i wtedy gdy potrzebujemy rady. Dzisiaj chcemy się za to odwdzięczyć – mówili Andżelika Hałaś oraz Jakub Maziarz, prowadzący akademię.

- Reklama -

To ważny dzień

Zorganizowane przez Szkołę wydarzenie było sposobem, aby młodzi ludzie wraz ze swoimi dziadkami mogli w przyjemnej atmosferze wspólnie spędzić czas.

Spotykamy się dzisiaj w bardzo ważnym dniu. Dzień Babci i dziadka to szczególne święto. Należy się im szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość jakimi obdarzają młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach kontynuatorami tradycji – mówi Kazimiera Gałka, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie. – Stało się już tradycją w naszej szkolę, że każdego roku spotykamy się, aby uczcić ten piękny dzień i podziękować seniorom za to, że dzięki nim nie pokryły się kurzem nasze obyczaje, za to, że to z ich ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie – dodaje.

Na zakończenie, uczniowie rozdali wszystkim będącym na sali seniorom upominki. Nie zabrakło Sto Lat oraz tortu. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na drobny poczęstunek, podczas którego czas umiliła przepięknym koncertem orkiestra dęta Złota Nuta z Biszczy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.