- Reklama -

- Reklama -

Dożynki z turniejem strażackim w Różańcu (film)

W niedzielę odbyły się dożynki gminne w Tarnogrodzie. W 2021 roku organizatorzy postawili na integrację mieszkańców, darmowe jedzenie oraz turniej strażacki.

- Reklama -

22 sierpnia w Różańcu Pierwszym odbyły się dożynki gminno-parafialne. Rozpoczęły się przemarszem korowodu dożynkowego oraz Mszą świętą w intencji rolników.

– W gminie Tarnogród mamy dzisiaj wielkie święto rolników. Świętujemy dożynki, trochę inne niż gdziekolwiek indziej, bo nie stawiamy na koncerty. W tym roku są one w formie biesiady. Jesteśmy tutaj, żeby ze sobą porozmawiać. Spotkać się z sąsiadem i podziękować mu za pomoc przy żniwach. Często jest to jedyny moment, gdy wspólnie możemy się razem zobaczyć. Właśnie po to są te dożynki. Ich plus jest taki, że mamy tutaj darmowy poczęstunek. Każdy, kto do nas przyszedł, dostał posiłek za darmo. Myśliwi przygotowali pyszny gulasz. Mamy również stoisko promujące wołowinę i wieprzowinę. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zrobiły pyszne słodkości. Każdy znajdzie coś dla siebie. Organizujemy turniej strażacki o Puchar Burmistrza, czyli coś, czego druhom bardzo brakuje – mówi Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.

- Reklama -

Tarnogrodzkie dożynki zostały zorganizowane w taki sposób, żeby były one dla każdego mieszkańca tej gminy. W zamyśle organizatorów było stworzenie niezwykłej atmosfery wydarzenia, podczas którego każdy mógł poczuć się jak u siebie. Dodatkowo został zorganizowany turniej strażacki dla OSP z terenu gminy Tarnogród. Wzięło w nim udział około 60 druhów.

– Wspólnie z burmistrzem podczas organizacji tegorocznych dożynek w Różańcu Pierwszym postanowiliśmy zorganizować turniej jednostek OSP z terenu gminy Tarnogród. W związku z tym, iż w wyniku pandemii nie ma możliwości zrobienia zawodów OSP, my postanowiliśmy zrobić taki turniej. Konkurencje były takie same jak podczas organizacji zawodów strażackich, czyli sztafeta i ćwiczenie bojowe – mówi Daniel Bartosik, komendant gminny ZOSP RP w Tarnogrodzie.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź