Telc B2

- Reklama -

Dożynki w Aleksandrowie (film)

25 sierpnia odbyły się gminno-parafialne dożynki w Aleksandrowie. Podczas tego święta mieszkańcy gminy dziękowali Bogu za zebrane plony.

W niedzielę na Polanie Dąbrowa zebrali się rolnicy, aby wspólnie świętować dożynki gminno-parafialne. Święto plonów rozpoczął przejazd korowodu dożynkowego z Aleksandrowa Czwartego na Polanę Dąbrowa. Został zaprezentowany wieniec dożynkowy oraz dary wykonane z plonów przez mieszkańców. Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza święta. Rolnicy dziękowali za tegoroczne plony i prosili o łaski na przyszły rok. Podczas Eucharystii dożynkowi starostowie przekazali chleb.

O godzinie 15.30 rozpoczęła się część artystyczna. Wójt gminy Aleksandrów podzielił chleb między uczestników dożynek. Koncert, na którym bawiło się wielu mieszkańców, dał zespół „Baciary”. Następnie wystąpił zespół „Jako Tako”, a po nim odbyła się dyskoteka pod gwiazdami. Ponadto w zagrodzie Bździuchów i Maciochów można było spróbować tradycyjnego jadła i domowych wypieków. Dla dzieci były przewidziane konkursy z nagrodami, zabawy i liczne gry.

Niezwykłe kształty owoców i warzyw można było zobaczyć podczas konkursu „Giganty i dziwolągi”. Jury miało bardzo trudne zadanie wybrać spośród wszystkich te, które były najbardziej oryginalne.

- Reklama -

– Mieszkańcy Aleksandrowa zawsze byli bardzo bliscy mojemu sercu, dlatego na każde dożynki do nich przyjeżdżałam bardzo chętnie i zawsze spotykałam się tutaj z ogromną życzliwością. Tegoroczne dożynki są po prostu piękne i wspaniałe. Żywe kwiaty, piękne plecionki, pięknie przygotowane potrawy i wszystko jak zawsze wspaniałe. Aleksandrów zawsze był i będzie bliski mojemu sercu, bo ja jestem aleksandrowianką – mówi Agata Borowiec, poseł na Sejm RP. – Aleksandrów zawsze był i będzie priorytetem w mojej działalności. Dlatego, tak jak mówiłam podczas mojego wystąpienia, wokół Aleksandrowa powstało wiele nowych dróg. Także wiele zostało zmodernizowanych na łączną kwotę około 20 mln złotych. To jest dowód mojej wdzięczności dla mieszkańców gminy Aleksandrów oraz to, że życzę miejscowości jak najlepiej oraz chcę, żeby się jak najlepiej rozwijał – dodaje.

Wspaniałe miejsce, wspaniała uroczystość, bardzo rodzinna, świetnie zorganizowana. Pełen szacunek dla mieszkańców Aleksandrowa, którzy potrafią tak wspaniale się bawić, gospodarzyć i wypoczywać. Jest możliwość obejrzenia bardziej współczesnych i starszych maszyn oraz urządzeń. Wspaniałe dożynkowe święto plonów i wdzięczności dla rolników – podkreśla podsekretarz stanu Marcin Romanowski. – Do Aleksandrowa przyciągnęło mnie zaproszenie pani poseł Agaty Borowiec, która jest tu osobą niezwykle ważną oraz popularną. Pracowała tutaj na rzecz społeczności lokalnej. Drogi, które tutaj powstały, to jej zasługa – mówi.

*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.