- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dożynki powiatowe w Biszczy

Niedzielne wydarzenie było zwieńczeniem roku ciężkiej pracy rolników z terenu całego powiatu biłgorajskiego. Niesprzyjająca pogoda nie zepsuła dobrej zabawy, która zawsze towarzyszyła uroczystościom w gminie Biszcza. Tym razem na uczestników czekały koncerty i występy a także poczęstunek zorganizowany przez Koła Gospodyń Wiejskich.

- Reklama -

 

W tym roku dożynki powiatowe odbyły się nad zalewem Biszcza-Żary. Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy powiatu tłumnie przybyli świętować ukończenie żniw. Wydarzenie rozpoczęło się przemarszem korowodu dożynkowego, a następnie Mszą świętą w intencji rolników.

– Co roku o tej porze stwierdzamy, że plon został zebrany. Jeżeli jest on obfity, to mówimy, że to był dobry rok, ale rolnicy nie zawsze cieszą się z urodzaju, ponieważ zdarza się czasem, że jest klęska urodzaju. Właśnie wtedy bardzo nisko jest cenione to, co zostało w pocie czoła zebrane przez rolników – mówił podczas homilii Stanisław Bełz, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy.

Po uroczystej Mszy świętej głos zabrali zaproszeni goście.

- Reklama -

– Chciałbym dzisiaj zwrócić się do rolników, którzy na co dzień zajmują się uprawą ziemi. Jest ona żywicielem całego narodu. To ciężka praca i trud rolników determinuje sukces całego powiatu i całej naszej ojczyzny. Bez tego nic by się nie udało i nic by nie mogło zaistnieć – mówi Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski. – Praca rolnika jest wyjątkowa, w szczególności dlatego, że jest on najbliżej Boga i to Błogosławieństwo Boże rozumie najlepiej, ponieważ wie, że jeśli Pan Bóg nie pobłogosławi jego ciężkiej pracy, to efekty zawsze będą mizerne – dodaje.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Już po raz drugi dożynki powiatowe odbyły się w Biszczy. W tym roku impreza, tak jak przed kilkoma laty była bardzo udana. Pomimo tego, że padało, frekwencja dopisała.

– W drugiej części wydarzenia można było zobaczyć wykonawców z terenu gminy Biszcza. To nasze zespoły śpiewacze oraz gminna orkiestra dęta. W dalszej części wystąpił zespół Fire LBL, odbył się również pokaz mody, który zaprezentowali uczniowie ZSZiO w Biłgoraju. Naszą gwiazdą wieczoru był zespół folklorystyczny Rokiczanka – mówi Piotr Cichórz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy. – Zespół Rokiczanka bardzo dobrze wpisuje się w folklorystyczny styl dzisiejszych dożynek oraz terenu gminy Biszcza. Gościmy ten zespół w naszej miejscowości już po raz drugi – dodaje.

~Michał Kuliński

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.