- Reklama -

Dożynki gminy Józefów

Tradycyjny przebieg miały tegoroczne dożynki gminy Józefów. Święto plonów odbyło się w niedzielę 1 września, po raz pierwszy ich gospodarzem był Majdan Kasztelański, a funkcje starostów pełnili Alina Droździel z Brzezin i Sylwester Biszczanik z Majdanu Kasztelańskiego.

Korowód uczestników uroczystości uformował się przy Urzędzie Miejskim w Józefowie, skąd wyruszył do Majdanu Kasztelańskiego. W południe na placu przy remizie miejscowej OSP rozpoczęła się dziękczynna Msza święta, którą odprawił proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ksiądz Jarosław Kędra. Podczas Eucharystii został poświęcony tradycyjny bochen chleba i wieńce dożynkowe.

Jak każe tradycja, po Mszy chleb od starostów odebrał przewodniczący Rady Miejskiej w Józefowie Jerzy Hajduk, natomiast wieńce wzięły udział w dorocznym konkursie. Członkowie jury uznali, że za wkład pracy, pomysłowość i estetykę kompozycji słowa uznania należą się wszystkim autorom, dlatego przyznali im jednakowe nagrody. W tym roku odebrały je koła gospodyń wiejskich z Górecka Starego, Tarnowoli, Stanisławowa, Majdanu Nepryskiego, Brzezin i Majdanu Kasztelańskiego oraz wsi Górniki.

- Reklama -

Zespoły śpiewacze kół gospodyń miały również okazję do zaprezentowania swojego dorobku przed licznie zgromadzoną publicznością, a listę wykonawców dopełniły Klub Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, Kapela „Rzemyki” i zespół „Złoty tabor” z Tomaszowa Lubelskiego.

Tegoroczne dożynki zakończyła zabawa z zespołem „Akados”.

Ponadto przez całe niedzielne popołudnie goście raczyli się lokalnymi przysmakami i grochówką z kuchni polowej, natomiast dzieci hasały po placu zabaw.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.