- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dożynki w gminie Goraj

W niedzielę 29 sierpnia rolnicy z gminy Goraj dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Dożynki to symboliczne święto ukończenia żniw i prac polowych. W tym dniu dziękujemy rolnikom za ich ciężką pracę, a Bogu za obfitość plonów.

- Reklama -

Dożynki, święto głęboko zakorzenione w polskiej tradycji, to czas dziękczynienia Stwórcy za plony, czas kiedy świętujemy zakończenie żniw. Rolnicy z gminy Goraj dziękowali Bogu za tegoroczne zbiory, za to, że pozwolił szczęśliwie zebrać plony ziemi. Jednocześnie prosili o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców wsi. Gorajskie uroczystości dożynkowe rozpoczął barwny korowód wieńców dożynkowych, które są podziękowaniem za owocne plony. Następnie sprawowana była dziękczynna Msza święta w koście pw. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju. Nabożeństwo celebrował proboszcz ks. Tadeusz Bastrzyk. Podczas niej zostały poświęcone wieńce i dary.

Mieszkańcy gminy i parafii jak zwykle nie zawiedli i tradycyjnie wykonali przepiękne wieńce dożynkowe oraz wypieki. Starostami tegorocznych dożynek byli Marta Dolińska i Paweł Kuraś.

- Reklama -

Organizatorem tegorocznego święta plonów w gminie Goraj było sołectwo Goraj.

Fot. Gmina Goraj

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.