Korol

- Reklama -

Dotacje unijne dla firm – czy to rozwiązanie również dla Ciebie?

Prowadzisz firmę? Zatem z pewnością zależy ci na jej rozwoju. Sprawdź, jak pozyskać alternatywną dla kredytu pomoc finansową.

Prowadzenie firmy wymaga nieustannego pozyskiwania środków na jej rozwój. Przedsiębiorcy mają wiele możliwości w tym zakresie. Poza sięganiem po oszczędności, pozostają jeszcze kredyty oferowane przez banki. Każda z tych form finansowania ma swoje wady i zalety. Czy istnieje jeszcze inna możliwość, aby nie tracić wypracowanego bezpieczeństwa finansowego w postaci oszczędności lub nie zadłużać się w banku? Okazuje się, że tak – mowa o dotacjach unijnych. W staraniu się o nie pomoże… bank.

By wspierać przedsiębiorczość

Na rynku działa wiele podmiotów wspierających przedsiębiorców. Wskazać warto przede wszystkim na banki. W ich ofercie znajduje się wiele produktów przeznaczonych wyłącznie dla osób prowadzących firmy. Poza firmowymi rachunkami bankowymi, nie można zapomnieć o kredytach. Takie źródło finansowania cieszy się dużym powodzeniem wśród przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają prowadzić działalność gospodarczą lub potrzebują naprawdę sporej ilości środków.

Nie zawsze jednak banki naliczają opłaty za skorzystanie ze swoich usług. Świetnym przykładem jest Idea Bank SA. W ofercie tego banku znajduje się bardzo wiele produktów dedykowanych przedsiębiorcom. Jeżeli właśnie zdecydowałeś się założyć firmę, powinieneś rozważyć, czy to właśnie w tym banku nie warto otworzyć rachunku bankowego. Dlaczego?

- Reklama -

Więcej niż rachunek bankowy

Idea Bank SA, jako bank przyjazny przedsiębiorcom, stara się pomóc im w prowadzeniu biznesu. Ci, którzy zdecydują się właśnie teraz otworzyć rachunek bankowy, mogą skorzystać z usługi „Audytu unijnego”. Taki audyt na podstawie dostarczonych dokumentów i informacji sporządzają specjaliści współpracujący z banki. W efekcie przedsiębiorca otrzymuje odpowiedź na pytanie, jaką szansę ma, aby otrzymać dotację dla swojej firmy.
Jeżeli chodzi o dotacje unijne, to dziś przedsiębiorcy mogą korzystać z naprawdę wielu. Unia Europejska przekazuje fundusze na wsparcie firm działających w różnych branżach. W Polsce o takie wsparcie mogą wystąpić m.in. firmy działające w branży spożywczej czy medycznej. Szczegółowe informacje w tym zakresie można znaleźć na internetowej stronie Idea Banku SA.

Dlaczego warto skorzystać?

W odróżnieniu od kredytów bankowych, dotacje dla firm pochodzące z Unii Europejskiej są bezzwrotne. Oznacza to, że przedsiębiorca nie musi co miesiąc oddawać części pozyskanego kapitału wraz z odsetkami. To duże ułatwienie finansowe dla przedsiębiorstw, które – jak wiadomo – nie zawsze uzyskują dochód.

Dotacje unijne to również szansa na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Dziś bardzo wiele firm właśnie w nowoczesnych rozwiązań upatruje swojej szansy. Nie powinno to dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę, że od tego czynnika często zależy konkurencyjność poszczególnych podmiotów. Jeżeli w najbliższym czasie zamierzasz zdobyć nowy rynek zbytu lub chciałbyś otworzyć nowe oddziały swojej firmy, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć właśnie o pozyskaniu dotacji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.