- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dostaną ponad pół miliona na lokalną drogę

Kolejne samorządy z terenu województwa lubelskiego otrzymały dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To dzięki oszczędnościom przetargowym ponad pół miliona złotych trafi do Tarnogrodu. Umowa już podpisana.

- Reklama -

W minionym tygodniu w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, podpisał umowę i odebrał z rąk wojewody lubelskiego Lecha Sprawki symboliczny czek opiewający na ponad 500 tys. zł.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w gminie Tarnogród zrealizowane zostanie zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej Nr 109490L ul. Przedmieście Błonie w Tarnogodzie”. Jest to odcinek drogi lokalnej o długości 356 m.

- Reklama -

Celem tej inwestycji będzie przebudowa przedmiotowej drogi w zakresie nośności nawierzchni jezdni.  Wybudowany zostanie chodnik, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo ruchu pieszych. Powstanie również oświetlenie uliczne oraz zostanie zrobione odwodnienie.

Zgodnie z podpisaną umową dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na powyższe zadanie to kwota 540 049,00 zł.

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Tarnogrodzianin mówi

    No przecież niektórzy z rady miasta muszą dojechać po nowym asfalcie do pracy do Kapki, a jest tyle innych dróg ważniejszych.

  2. Zbigniew mówi

    Panie Burmistrzu już takie symboliczne czeki były rozdawane w czasie kampanii wyborczej tylko pieniędzy nigdy nie było na koncie…obym się mylił, ale zamiast tego symbolicznego czeku trzeba było zażądać dowodu dokonania przelewu …..

  3. Jan mówi

    W normalnej gminie za te pieniądze zrobiono by kilometr drogi z chodnikiem, a nie 350m.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.