- Reklama -

- Reklama -

Doposażono pracownie w ZSZiO w Biłgoraju

Do pracowni dydaktycznych w ZSZiO w Biłgoraju w bieżącym miesiącu dostarczono nowy sprzęt. Nowoczesne wyposażenie i pomoce dydaktyczne zakupione zostały w ramach realizowanego przez powiat biłgorajski projektu pn. "Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego".

- Reklama -

Powiat biłgorajski od lat stawia na wysokie kształcenie w placówkach, dla których jest organem prowadzącym. Stąd realizacja – współfinansowanego ze środków zewnętrznych – projektu „Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego”.

Działanie ukierunkowane jest na dostosowanie kształcenia do lokalnego rynku pracy oraz wypracowanie wysokich kompetencji zawodowych 380 uczniów i 222 uczennic. Całkowita wartość dostarczonego sprzętu to 87,5 tys. zł. Dodatkowo dla nauczycieli zawodów przeprowadzone zostało szkolenie i zakupiono piec konwekcyjno-parowy o wartości około 37,5 tys. zł.

W marcu 2022 roku do klasopracowni kelnerskiej w ZSZiO w Biłgoraju trafił nowy sprzęt, który będzie służył uczniom w nauce praktycznej zawodu. Są to bieżniki, ochraniacze na stół, serwety kelnerskie, naperrony, serwetki oraz obrusy.

- Reklama -

Z kolei do pracowni fryzjerskiej i wizażu zakupione zostały zestawy grzebieni, komplet nożyczek, degażówki, karbownice, maski ochronne, suszarki, komplety kolorystyczne, przestrzenne modele form strzyżenia, modele magnetyczne, infrazony fryzjerskie, maszynki do strzyżenia włosów, urządzenie do podcinania końcówek, wagi fryzjerskie, prostownice fryzjerska, klipsy metalowe, klamry aluminiowe, pelerynki fryzjerskie, kołnierze fryzjerskie, szczotki, lokówki, główki treningowe, stoliki kosmetyczne, krzesła do makijażu, chusty, lampy, kuferek z elementami przenośnymi, pasy na pędzle, stojaki do suszenia pędzli, palety do suszenia pędzli, gąbki do makijażu, spraye do dezynfekcji powierzchni, środki do dezynfekcji dłoni, płyny do czyszczenia pędzli. Wartość dostawy to kwota 87 500 zł brutto.

W marcu odbyło się również szkolenie nauczycieli zawodów gastronomicznych w zakresie obsługi pieca konwekcyjno-parowego o wartości około 37,5 tys. zł. Szkolenie prowadził kucharz reprezentujący producenta. Podczas szkolenia nauczyciele zapoznali się z możliwościami, jakie daje piec, gotowanie na parze ryb, mięs, owoców oraz warzyw.

Całkowita wartość projektu to ponad 5,2 mln zł, wartość dofinansowania z Programu RPO WL (działanie 12.4) to ponad 4,7 mln zł, a wartość wkładu własnego samorządu powiatowego to ponad 522 tys. zł. Projekt ten realizowany jest w latach 2020-2023 i ma na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego w pięciu szkołach zawodowych powiatu biłgorajskiego.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. . mówi

    Dobosazyki by warsztaty np nowe wiertarki stołowe itp a nie się musimy na jakiś starociu męczyć na kturem jeszcze dziadek Hitler czołgi składał

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.