przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Domowe pączki i faworki – konkurs

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w związku ze zbliżającym się „tłustym czwartkiem”, ogłasza konkurs pn. „Domowe pączki i faworki”.

- Reklama -

Zadanie polega na nadesłaniu swojego sprawdzonego przepisu na te smakołyki wraz z fotografią produktu. Zgłoszenia będą przyjmowane od 5 do 9 lutego br. Nagrodzonych zostanie pierwszych 30 prawidłowo nadesłanych prac.

– Lubelska kuchnia kryje w sobie wiele tajemnic związanych z tradycją przygotowywania regionalnych potraw. Nadal jeszcze wiele w tej kwestii jest
do odkrycia, dlatego zachęcam do podzielenia się swoimi przepisami na domowe pączki i faworki –
 mówi Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Konkurs służy promocji dziedzictwa kulturowego, z podkreśleniem tradycji obchodów „tłustego czwartku”. Ma na celu nie tylko zachęcenie mieszkańców Lubelskiego do kultywowania i upowszechniania tradycji wyrabiania pączków i faworków z zeszytów naszych babć i mam, ale także aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich. 

Zadanie konkursowe polega na nadesłaniu sprawdzonego, domowego przepisu
na pączki, bądź faworki wraz z fotografią produktu. Przepis powinien być opisany według domowej receptury przygotowania pączków i faworków wraz ze wskazaniem listy składników i szczegółowego opisu jego wykonania.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

  1. mieszkają na obszarze wiejskim w województwie lubelskim;

  2. są pełnoletnie;

  3. nadeślą sprawdzony, domowy przepis na pączki lub faworki wraz
    z fotografią produktu;

  4. dołączą do przepisu pełną dokumentacją, zgodną z regulaminem konkursu.

Prace zawierające przepisy ze zdjęciem mogą być zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej z dopiskiem: „Domowe pączki i faworki” na adres e-mailowy: konkursy@lubelskie.pl.

Dla 30 pierwszych zgłoszonych przepisów konkursowych zostaną przyznane nagrody w postaci 30 zestawów gadżetów promocyjnych województwa lubelskiego. Wyniki zostaną ogłoszone do 12 lutego br. na stronie internetowej www.lubelskie.pl oraz na stronie portalu społecznościowego Facebook „Lubelskie Rolnictwo”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.