- Reklama -

Domokrążcy czy złodzieje?

O tym, że dochodzi do takich sytuacji, mówił na jednym ze spotkań w Potoku Górnym st. sierż. Adama Działo. Policjant przestrzegał przed chodzącymi domokrążcami, głównie narodowości romskiej. – Jeśli ktoś widział, czy chodzą z jakąś kartką, czy coś sprzedają, prosimy dzwonić – mówił mundurowy. 

Zwróciliśmy się z pytaniem do rzeczniczki biłgorajskiej policji, czy do takich kradzieży faktycznie w naszym powiecie dochodzi. Jak mówiła st. sierż. Joanna Klimek, policja faktycznie odnotowała kradzieże w gminie Biłgoraj. Zdaniem świadków, osoby narodowości romskiej były widziane w tych miejscowościach, jednak nie ma potwierdzenia, czy na pewno te przestępstwa są ich udziałem. – Zwracajmy więc szczególną uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, nie bójmy się powiadomić stróżów prawa – apeluje st. sierż. Klimek. – Prawie każdego tygodnia policja na terenie całego kraju odnotowuje szereg włamań i kradzieży do domów lub mieszkań. Z związku z tym policja uczula mieszkańców naszego powiatu na wzmożenie uwagi i czujność sąsiedzką. Zwracajmy szczególną uwagę na obce osoby wchodzące na nasze posesje i oferujące do sprzedaży różnego rodzaju produkty lub usługi. Nie wpuszczajmy nieznanych nam osób do domów i mieszkań. Zmieńmy swoje nawyki – nie chowajmy kluczy pod wycieraczką czy doniczką przed wejściem do domu. Nie zostawiajmy uchylonych okien na niższych piętrach budynków, jeśli planujemy wyjazd – dodaje rzeczniczka. 

- Reklama -

Pamiętajmy, że złodzieje bardzo często wcześniej obserwują swoje ofiary i doskonale znają ich przyzwyczajenia. Policjanci przestrzegają przed działaniem złodziei i oszustów. Ich pomysłowość nie zna granic. Tacy ludzie podszywają się pod pracowników rozmaitych instytucji i próbują okraść lub oszukać szczególnie osoby starsze i samotne. Dlatego też apelujemy szczególnie do tej grypy osób, by nie wpuszczały do mieszkań nieznajomych. Nie należy pochopnie i w pośpiechu podpisywać przedstawianych dokumentów, czy przekazywać nieznajomym pieniędzy. Pamiętajmy, jeśli zauważymy obce osoby, które pod pretekstem oferowania usług lub towarów próbują wejść do naszego domu lub mieszkania samotnie mieszkającego sąsiada czy sąsiadki, nie czekajmy aż zostaną oszukani lub okradzeni, tylko dzwońmy na numery alarmowe 112 lub 997.

 

 

 

 

.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.