- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dominika Kleban z I LO im. ONZ z indeksem w kieszeni

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju Dominika Kleban uzyskała tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 5-6 czerwca 2021 roku.

- Reklama -

W etapie centralnym województwo lubelskie reprezentowało siedmioro uczniów. Do finału olimpiady zakwalifikowani zostali licealiści, którzy napisali najlepsze prace na temat ochrony środowiska swojej najbliższej okolicy. Podczas zmagań finałowych uczniowie rozwiązywali test i odpowiadali na pytania ustne. Uzyskany tytuł finalisty zapewnia Dominice wstęp na wybrane kierunki 64 uczelni wyższych w całej Polsce z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
Uroczyste podsumowanie olimpiady dla województwa lubelskiego odbyło się 11 czerwca w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Uczestnicząc w tym wydarzeniu, Dominika miała okazję zwiedzić ogród i szklarnie ze wspaniałą kolekcją roślin.
Warto podkreślić, że tematyka olimpiady obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu biologii i ekologii, a także ochrony i kształtowania środowiska. Merytorycznym organizatorem i patronem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu ministra środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody.
Po zakończeniu olimpiady Dominika podkreśliła: „Udział w olimpiadzie był dla mnie nie tylko ciekawą przygodą naukową, ale pozwolił też odkryć nowe zainteresowania i pasje”.

- Reklama -

Opiekunem Dominiki jest pani Barbara Zielińska

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.