- Reklama -

Dom Pomocy Społecznej potrzebuje pomocy – AKTUALIZACJA

Blisko połowa pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce zakażona jest koronawirusem. W sobotę, 31 października informowaliśmy, że potrzeba tam rąk do pracy oraz niezbędnego sprzętu. Okazuje się jednak, że potrzebni są wyłącznie wolontariusze, a ośrodek maseczek i rękawiczek ma pod dostatkiem. Skąd takie zamieszania?

Dom Pomocy Społecznej w Teodorówce to jedno z pięciu ognisk koronawirusa na terenie naszego powiatu. Jak podała dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie, liczba osób chorych w ognisku wynosi 96. W izolacji przebywa 91 osób.

30 października dyrektor DPS Beata Tokarska na stronie internetowej placówki zaapelowała o pomoc. W ośrodku brakuje rąk do pracy oraz niezbędnych środków ochrony. Przebywa tam blisko 200 osób. Posiadają one niepełnosprawność intelektualną lub są chore psychicznie. Wielu ma choroby współistniejące.

W obecnej chwili Dom zużywa duże ilości środków ochrony osobistej, których zapasy należy stale uzupełniać i których ceny na rynku obecnie są bardzo wysokie. Podjęliśmy już szereg działań mających na celu pomoc mieszkańcom i pracownikom Domu. Nadal jednak szukamy wszelkich rozwiązań mogących pomóc w tej nierównej walce, by uchronić naszych podopiecznych. Wymaga to wielkiego zaangażowania i ogromnego poświęcenia naszego personelu – informuje dyrektor.

Potrzeba m.in. maseczek, przyłbic, rękawiczek jednorazowych, kombinezonów i fartuchów ochronnych, ochraniaczy na buty, płynów dezynfekcyjnych do rąk i powierzchni.

Można również dołączyć do zespołu jako wolontariusz. Placówka zapewnia chętnym przeszkolenie oraz wyposażenie w niezbędne środki ochrony indywidualnej.

Jeśli ktoś z Państwa czuje się na siłach, powinien skontaktować się bezpośrednio z Domem Pomocy Społecznej (tel. 84 686 06 44 lub tel. kom. 606 370 065).

Mieszkańcy i pracownicy Filii w Długim Kącie oraz Filii w Biłgoraju mają się dobrze, jak dotąd nie stwierdzono u nich zakażenia koronawirusem. – Wprowadzone wcześniej procedury pozwoliły na szybkie i sprawne odizolowanie mieszkańców oraz pozostałych pracowników. Placówka działa w podwyższonym reżimie sanitarnym. Stan zdrowia mieszkańców i pracowników jest na bieżąco monitorowany – informuje dyrektor.

AKTUALIZACJA! 

W niedzielny poranek otrzymaliśmy informację od starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, który zaprzecza, że w ośrodku brakuje sprzętu ochronnego.

- Reklama -

Oto treść informacji:

Szanowni Państwo w związku z nieprawdziwymi informacjami jakie pojawiły się w na Państwa stronach internetowych informuję, że w DPS (Teodorówka i Kombatant) podległych pod Starostwo Powiatowe nie brakuje środków ochrony bezpośredniej (rękawiczek, przyłbic, maseczek, płynów do dezynfekcji itd). Środki ochrony bezpośredniej zapewniane są na bieżąco przez służby wojewody oraz biuro zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym. Nie ma potrzeby organizowania zbiórek tych materiałów wśród mieszkańcówZachowane są także wszystkie zasady i procedury zalecane przez służby sanitarne. Obecnie wśród naszych mieszkańców jest kilkadziesiąt osób zakażonych wirusem Covid 19, kilka osób zmarło. Wśród personelu placówek również są osoby chore dlatego poszukujemy osób chętnych do pracy w DPS w Teodorówce. Proszę wszystkich Państwa o zachowanie zasad sanitarnych – dystans, dezynfekcja, maseczka – napisał starosta Andrzej Szarlip.

Zmieniła się również informacja na stronie internetowej placówki.

„Informuję, że w DPS w Teodorówce nie brakuje środków ochrony bezpośredniej (rękawiczek, przyłbic, maseczek, płynów do dezynfekcji itd.). Środki ochrony bezpośredniej zapewnione są na bieżąco przez służby wojewody oraz biuro zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym. Nie ma potrzeby organizowania zbiórek tych materiałów wśród mieszkańców powiatu. Zachowane są także wszystkie zasady i procedury zalecane przez służby sanitarne” – wyjaśnia Beata Tokarska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.

Przypomnijmy, że na terenie powiatu biłgorajskiego mamy obecnie pięć ognisk koronawirusa – 4 w fazie rozwojowej, 1 w fazie wygaszania.

OGNISKA W POWIECIE BIŁGORAJSKIM NA DZIEŃ 31 PAŹDZIERNIKA 2020

 • 1.Ognisko – ARION Szpitale Biłgoraj – Oddział Wewnętrzny – ognisko w fazie rozwojowej
– liczba osób potwierdzonych w ognisku: 8
– liczba osób poddanych kwarantannie: 37
– liczba osób w izolacji domowej: 8

 

 • 2. Ognisko – DPS w Teodorówce – ognisko w fazie rozwojowej
– liczba osób potwierdzonych w ognisku: 96
– liczba osób w izolacji: 91

 

 • 3. Ognisko – Arion Szpitale Biłgoraj – Oddział Położniczy – ognisko w fazie rozwojowej
– liczba osób potwierdzonych w ognisku:10
– liczba osób poddanych kwarantannie: 21
– liczba osób w izolacji domowej: 10

 

 • 4. Ognisko – Oddział Kardiologiczny ARION Szpitale – ognisko w fazie rozwojowej
– liczba osób potwierdzonych w ognisku: 9
– liczba osób poddanych kwarantannie: 16
– liczba osób w izolacji domowej: 9

 

 • 5. Ognisko – Arion Szpitale Biłgoraj – Oddział Obserwacyjno-Zakaźny – ognisko w fazie wygaszania
– liczba osób potwierdzonych w ognisku: 13
– liczba osób poddanych kwarantannie: 16
– liczba osób w izolacji domowej: 9
– liczba ozdrowieńców: 4

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Wersja123 mówi

  Dlaczego nie można zostawić komwntarza

 2. Wersja123 mówi

  Więcej prawdziwych informacji zapewne mogą udzieli pracownicy placówki. Bo czy na czas dyrektor zapewniła. Środki ochrony i bezpieczne warunki pracy dla personelu

 3. Marcin mówi

  Kto wprowadza opinie publiczną w błąd ? Jak można ogłaszać że nie ma środków a za dzień co innego starosta? Jeśli dyrektorka kłamała to do dymisji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.